Eventsمناسبت هاپادکست
Loader

Find Us

آگهی

طوفان در بنگلادش و هند؛ جان میلیون‌ها نفر همزمان با شیوع کرونا در خطر است

طوفان در بنگلادش و هند؛ جان میلیون‌ها نفر همزمان با شیوع کرونا در خطر است
Copyright AP
Copyright AP
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

کارشناسان هواشناسی هشدار داده‌اند که طوفان آمفان یکی از شدیدترین طوفان‌های دریایی در منطقه طی یک دهه اخیر خواهد بود. انتظار می‌رود که سرعت بادهای این طوفان به ۱۸۵ کیلومتر در ساعت برسد.

آگهی

مقامات هند و بنگلادش همزمان با شیوع ویروس جدید کرونا در این کشورها مجبور به تخلیه میلیون ها نفر به دلیل نزدیک شدن طوفان دریایی آمفان شدند. 

ساکنان بنگلادش و مناطق شمال شرقی هند با نزدیک شدن این طوفان شاهد بارش سیل آسای باران و وزش شدید باد بودند. شیوع بیماری همه گیر «کووید ۱۹» باعث شده است که مقامات این دو کشور با مشکلات مضاغفی برای مقابله با تبعات طوفان آمفان روبرو شوند. 

بنا به تصمیم مقامات بنگلادش و هند مدارس و دیگر ساختمان ها به پناهگاه های موقت ساکنان تبدیل شده است. این در حالی است که آنها نسبت به طوفان های گذشته برای رعایت اصول فاصله گذاری اجتماعی به پناهگاه های بیشتری برای اسکان موقت شهروندان نیاز دارند. 

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

AP
طوفان آمفانAP

ایالت بنگال غربی در شمال شرق هند یکی از ایالت هایی است که احتمالا خسارت جانی و مالی زیادی از طوفان آمفان خواهد دید. با این حال به گفته پلیس شهروندان از بیم ابتلا به ویروس جدید کرونا حاضر به تخلیه محل سکونت خود و اسکان در پناهگاه ها نیستند. 

کارشناسان هواشناسی هشدار داده اند که طوفان آمفان یکی از شدیدترین طوفان های دریایی در منطقه طی یک دهه اخیر خواهد بود. انتظار می رود که سرعت بادهای این طوفان به ۱۸۵ کیلومتر در ساعت برسد. 

طوفان آمفان از خلیج بنگال به سواحل بنگلادش و ایالت های شمال شرقی هند نزدیک می شود. مقامات بنگلادش ابراز نگرانی کرده اند که خسارات جانی و مالی این طوفان مانند طوفانی باشد که در سال ۲۰۰۷ میلادی این کشور را درنوردید. حدود ۳۵۰۰ نفر در جریان طوفان دریایی آن سال جان خود را از دست دادند. 

دولت بنگلادش اعلام کرده است که دو میلیون و ۲۰۰ هزار نفر را از محل سکونت خود تخلیه خواهد کرد. تخلیه ۲۰۰ هزار نفر از ساکنان ایالت بنگال غربی در هند نیز در جریان است. مقامات هند از شهروندان خواسته اند که با استفاده از ماسک و رعایت اصول فاصله گذاری اجتماعی به پناهگاه ها بروند. 

صندوق نجات کودکان از تبعات طوفان آمفان بر زندگی میلیون ها کودک و اعضای خانواده آنها در مناطق ساحلی بنگلادش و هند ابراز نگرانی کرده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

طوفان دریایی همزمان با شیوع کرونا فیلیپین را در نوردید

هشدار دانشمندان: یک میلیارد نفر در سال ۲۰۷۰ در گرمای شدید زندگی خواهند کرد

میلیون‌ها هندی به نشانه مقاومت در برابر کرونا چراغ ها را خاموش کردند