Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

کمیسیون اروپا خواستار از سرگیری تدریجی فعالیت‌های بخش گردشگری شد

کمیسیون اروپا خواستار از سرگیری تدریجی فعالیت‌های بخش گردشگری شد
Copyright AP
Copyright AP
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

کمیسیون اروپا که نهاد اجرایی اتحادیه اروپا محسوب می‌شود رفع محدودیت‌های اعمال شده برای جلوگیری از شیوع ویروس جدید کرونا را پیش شرط احیای اقتصاد کشورهای عضو دانسته است.

آگهی

کمیسیون اروپا روز چهارشنبه خواستار از سرگیری تدریجی فعالیت های بخش گردشگری در کشورهای عضو اتحادیه اروپا شد.

درخواست کمیسیون اروپا در حالی مطرح می شود که محدودیت های به اجرا گذاشته شده در بسیاری از کشورهای عضو اتحادیه اروپا به شدت به بخش گردشگری و اقتصاد این کشورها ضربه زده است. برخی از این محدودیت ها که برای مقابله با شیوع ویروس جدید کرونا اجرا شد اکنون لغو شده است.

با این حال کمیسیون اروپا ضمن تاکید بر بهبود شرایط در حوزه بهداشت و درمان خواستار لغو محدودیت های اعمال شده برای رفت و آمد و حفظ «یکپارچگی» حوزه شنگن به عنوان یکی از دستاوردهای اتحادیه اروپا شده است. کمیسیون اروپا که نهاد اجرایی این اتحادیه محسوب می شود همچنین رفع محدودیت های اعمال شده برای جلوگیری از شیوع ویروس جدید کرونا را پیش شرط احیای اقتصاد کشورهای عضو دانسته است.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

AP
حضور کمرنگ گردشگران در ساحل قبرس همزمان با شیوع ویروس کروناAP

کمیسیون اروپا از کشورهای عضو خواسته است تا برای برقراری مجدد رفت و آمد آزادانه و نامحدود در داخل مرزهای اتحادیه تلاش کنند. این نهاد با این حال تاکید کرده است که لغو محدودیت های اعمال شده باید به صورت مرحله به مرحله، تدریجی و با در نظر گرفتن سلامت شهروندان انجام شود.

مارگارت وستاگر، معاون اجرایی کمیسیون اروپا روز چهارشنبه در نشستی خبری در مقر اتحادیه در مورد تعطیلات تابستان امسال گفت: «تابستانی عادی نخواهد بود. اما اگر همه ما تلاش کنیم تابستان را تنها در خانه نخواهیم بود و تابستان هم به طور کامل برای بخش گردشگری هدر نخواهد رفت.»

بنا به اعلام کمیسیون اروپا میزان تقاضا در بخش گردشگری کشورهای عضو اتحادیه در دوران شیوع بیماری «کووید ۱۹» نسبت به دوره مشابه در سال گذشته ۶۰ تا ۹۰ درصد کاهش یافته است.

پارلمان اروپا نیز پیش از این تخمین زده بود که بخش گردشگری اتحادیه اروپا هر ماه حدود یک میلیارد یورو ضرر می کند. این در حالی است که بسیاری از مشاغل در ۲۷ کشور عضو اتحادیه اروپا به رونق بخش گردشگری وابسته است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

لاس‌ وگاس از هفته آینده به روی گردشگران باز می‌شود

اخذ ویزای شنگن، اقتصاد و گردشگری اروپاییان تحت تاثیر ویروس‌کرونا

تصاویری از رای‌گیری در پارلمان اتحادیه اروپا و پیروزی دوباره روبرتا متسولا