اعتراف با خودرو؛ راه حل کشیشان برای مؤمنان در ایام قرنطینه

Access to the comments نظرها
نگارش از مسعود سالاری
اعتراف با خودرو؛ راه حل کشیشان برای مؤمنان در ایام قرنطینه
کپی رایت  AP

از زمان آغاز کرونا در کشورهای غربی و بسته شدن اماکن مذهبی، مسیحیان باورمند دراین کشورها برای انجام آن دسته از مراسم و مناسکی که نیاز به حضور کشیش دارد دچار مشکل شده‌اند، اما در برخی نقاط کشیش‌ها برای اعتراف مؤمنان ایده جالبی یافته‌اند.

کشیش «داوید دو له‌تاپی» یکی از این روحانیون کاتولیک است که برای همشهریانش در شهر لیموژ فرانسه امکان اعتراف از درون خودرو را فراهم کرده است. او در پارکینگ روباز کلیسای سنت ژاندارک که موقتا تعطیل شده، زیر سایه‌بانی می‌نشیند، سپس افراد داوطلب برای اعتراف با خودرو به او نزدیک شده و با حفظ فاصله فیزیکی و بدون آن که از خودرو خارج شوند، مراسم اعتراف را به جا می‌آورند.

به فیسبوک یورونیوز فارسی بپیوندید

داوید دو له‌تاپی پارچه‌نوشته بزرگی را نیز روی کلیسا نصب کرده و روی آن نوشته است: اعتراف با خودرو.

با این حال این کشیش ۴۰ ساله فرانسوی نخستین کسی نیست که چنین راه حلی داده. پیش از او کشیشان در مکزیک، آمریکا، بریتانیا و لهستان نیز نظیر چنین روشی را برای شنیدن اعتراف مؤمنان آغاز کرده‌اند، گر چه در لهستان مردم در پارکینگ از خودرو خارج می‌شوند و با حفظ فاصله‌گذاری اجتماعی در نزدیکی کشیش، پیش او اعتراف می‌کنند.

پدر، «برایان ماهونی» کشیش کلیسای انجیلی سنت جان چلمزفورد واقع در ایالت ماساچوست آمریکا نیز در محوطه پارکینگ روی صندلی می‌نشیند و مؤمنان برای اعتراف نزد او با خودرو در برابرش صف می‌بندند. در ایالت ماساچوست به دلیل شیوع کرونا اجتماع بیش از ۱۰ نفر ممنوع است.

خبرگزاری فرانسه
پدر داوید دو له‌تاپی در حال شنیدن اعتراف در برابر کلیسای سنت ژاندارک در لیموژ فرانسهخبرگزاری فرانسه
خبرگزاری فرانسه
پدر داوید دو له‌تاپی (راست) در برابر کلیسای سنت ژاندارک در لیموژ فرانسهخبرگزاری فرانسه
آسوشیتدپرس
تابلو خوش‌آمد به پارکینگ برای اعتراف در خودرو، پارکینگ کلیسای انجیلی سنت جان چلمزفورد در ایالت ماساچوست آمریکاآسوشیتدپرس
آسوشیتدپرس
اعتراف در خودرو در برابر کلیسای مارون مقدس در مینیپولیس آمریکاآسوشیتدپرس
آسوشیتدپرس
اعتراف کاتولیک‌ها در روز عید پاک در لهستانآسوشیتدپرس