کاهش آمار قربانیان کرونا در ایران؛ ثبت موارد جدید در افغانستان و تاجیکستان

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز
Virus Outbreak Mideast Iran
Virus Outbreak Mideast Iran   -   کپی رایت  Vahid Salemi/Copyright 2020 The Associated Press. All rights reserved

براساس آمار منتشر شده از سوی دولت‌ها، در بسیاری از مناطق جهان از شدت و سرعت افزایش شمار مبتلایان به ویروس جدید کرونا و قربانیان بیماری کووید-۱۹ کاسته شده است. با این حال روسیه با ثبت نزدیک به ۱۰هزار مورد جدید ابتلا، نگرانی‌ها از تبدیل شدن این کشور به یک مرکز جدید شیوع بیماری را افزایش داده است. 

از زمان آغاز شیوع ویروس جدید کرونا در چین تا دوم مه/۱۳ اردیبهشت (ثور) ، بیش از ۲۴۴هزار نفر جان خود را بر اثر ابتلا به بیماری کووید-۱۹ از دست داده اند. تاکنون بیش از سه میلیون و چهارصد و هفتاد و دو هزار نفر به این بیماری مبتلا شده اند. از میان بیمارانی که اطلاعات آن‌ها در مراکز بیمارستانی ثبت شده است، بیش از یک میلیون و صد هزار نفر بهبود یافته اند. در حال بیش از دو میلیون و صد هزار نفر با این بیماری درگیر هستند که حال نزدیک به ۵۱ هزار نفر از آنان، وخیم گزارش می‌شود.

بسیاری از کارشناسان معتقدند آمار رسمی تقریبا در تمام کشورهای جهان، اختلاف جدی با شمار واقعی مبتلایان به ویروس جدید کرونا دارد.

کاهش مجدد شمار مبتلایان و قربانیان در ایران

وزارت بهداشت ایران روز شنبه اعلام کرد در ۲۴ گذشت ۶۵ نفر دیگر بر اثر ابتلا به کووید-۱۹ جان خود را از دست داده اند. در همین بازه زمانی ۸۰۲ مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا در مراکز درمانی ایران ثبت شده است. به این ترتیب و براساس آمار رسمی، شمار مبتلایان به ویروس جدید کرونا در ایران به ۹۶هزار و۴۴۸ نفر و شمار جان‌باختگان این بیماری به ۶ هزار و ۱۵۶ نفر رسید. به گفته وزارت بهداشت ایران تاکنون ۷۷هزارو۳۵۰ بیمار کووید-۱۹ پس از بهبودی، از مراکز درمانی مرخص شده اند.

ثبت ۱۷۹ مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا در افغانستان

وحیدالله مایار، سخنگوی وزارت صحت عامه افغانستان روزشنبه «از ثبت ۱۷۹ رویداد تازۀ مثبت ویروس کرونا در ۲۴ ساعت گذشته» در این کشور خبر داد.

Copyright 2019 The Associated Press. All rights reserved.
شیوع ویروس کرونا در افغانستانCopyright 2019 The Associated Press. All rights reserved.Rahmat Gul

به گزارش طلوع نیوز با ثبت ۱۷۹ رویداد تازه، اکنون شمار مجموع مبتلایان ویروس کرونا درافغانستان به ۲,۴۶۹ تن رسیده است. براساس همین آمار تاکنون ۷۲ نفر به دلیل ابتلا به کووید-۱۹ جان خود را از دست داده اند. ۳۳۱ نفر از بیماران شناسایی شده هم درمان شده و بهبود یافته اند. به گفته آقای مایار تاکنون «۲۴۹ کارمند صحی به ویروس کرونا مبتلا شده‎اند. شمار آنان روز گذشته به ۲۲۸ تن می‌رسید.»

شمار رسمی مبتلایان به ویروس کرونا در تاجیکستان به ۳۲ نفر رسید

وزارت بهداشت تاجیکستان اعلام کرد تاکنون ۳۲ نفر در این کشور به ویروس جدید کرونا مبتلا شده اند. تاجیکستان پنجشنبه هفته گذشته برای نخستین بار با پذیرش شیوع ویروس جدید کرونا در این کشور اعلام کرد ۱۵ فرد مبتلا را شناسایی کرده است. دولت تاجیکستان برای مقابله با شیوع ویروس کرونا ۲ هزار نفر را در مراکز درمانی این کشور قرنطینه کرده است.

به فیسبوک یورونیوز فارسی بپیوندید