Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

شمار قربانیان کرونا در اروپا از ۱۴۰ هزار نفر فراتر رفت

شمار قربانیان کرونا در اروپا از ۱۴۰ هزار نفر فراتر رفت
Copyright AP
Copyright AP
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

اروپا تاکنون با ثبت مرگ ۱۴۰ هزار و ۹۶ نفر بر اثر ابتلا به بیماری «کووید ۱۹» بیشترین خسارت جانی را در مقایسه با قاره‌های دیگر از شیوع نوع جدید ویروس کرونا دیده است.

آگهی

شمار جان باختگان بر اثر ابتلا به بیماری همه گیر «کووید ۱۹» در قاره اروپا از ۱۴۰ هزار نفر گذشت.

آمارهای رسمی نشان می دهد که ۷۵ درصد قربانیان ویروس جدید کرونا در قاره اروپا در یکی از چهار کشور ایتالیا، بریتانیا، اسپانیا و فرانسه جان خود را از دست داده اند. شمار افرادی که تست کرونای آنها در قاره اروپا مثبت اعلام شده است نیز به نزدیک به یک میلیون و ۵۰۰ هزار نفر رسیده است.

اروپا تاکنون با ثبت مرگ ۱۴۰ هزار و ۹۶ نفر بر اثر ابتلا به «کووید ۱۹» بیشترین خسارت جانی را در مقایسه با قاره های دیگر از شیوع نوع جدید ویروس کرونا دیده است. بالاترین میزان مرگ و میز بر اثر ابتلا به این ویروس در میان کشورهای اروپایی تاکنون در ایتالیا به ثبت رسیده است. بنا به آمار رسمی تاکنون ۲۸ هزار و ۲۳۶ نفر در این کشور جان خود را بر اثر ابتلا به «کووید ۱۹» از دست داده اند.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

AP

بریتانیا پس از ایتالیا بیشترین خسارت جانی را از شیوع ویروس جدید کرونا دیده است. شمار جان باختگان در این کشور به ۲۷ هزار و ۵۱۰ نفر رسیده است. در اسپانیا و فرانسه نیز به ترتیب ۲۴ هزار و ۸۲۴، و ۲۴ هزار و ۵۹۴ نفر تاکنون جان باخته اند.

بسیاری از دولت های اروپایی در روزهای گذشته همزمان با کاهش آمار روزانه مبتلایان جدید به ویروس جدید کرونا و جان باختگان بر اثر ابتلا به این ویروس برنامه ای زمان بندی شده برای لغو برخی محدودیت های وضع شده در راستای جلوگیری از شیوع بیماری همه گیر «کووید ۱۹» ارائه کرده اند.

بر همین اساس قرنطینه سراسری در فرانسه قرار است روز ۱۱ مه (۲۲ اردیبهشت) به پایان برسد. این در حالی است که دولت ایتالیا نیز در نظر دارد از روز چهارم مه (۱۵ اردیبهشت) محدودیت های قرنطینه سراسری در این کشور را کاهش دهد. اسپانیا نیز مانند فرانسه قصد دارد که کاهش محدودیت های قرنطینه را از روز ۱۱ مه آغاز کند.

در مقابل دولت بریتانیا هنوز برنامه زمان بندی خود برای کاهش محدودیت های وضع شده را اعلام نکرده است. بوریس جانسون، نخست وزیر این کشور که از عبور بریتانیا از پیک (زمان اوج) شیوع ویروس جدید کرونا سخن گفته قراراست هفته آینده «نقشه راه» دولتش برای پایان قرنطینه و محدودیت های وضع شده را اعلام کند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

شمار بهبودیافتگان ویروس کرونا از یک میلیون نفر فراتر رفت

آیا جدا خوابیدن زوج‌ها فوایدی هم دارد؟

هشدار یک پزشک فرانسوی درباره تاثیر مصرف زیاد بادام روی افزایش وزن