ویروس‌کرونا در ۲۴ ساعت گذشته در ایران ۶۳ و در افغانستان ۴ قربانی گرفت

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
دفن فرد مبتلا به کووید ۱۹ در ایران
دفن فرد مبتلا به کووید ۱۹ در ایران   -   کپی رایت  AP

شمار قربانیان ویروس جدید کرونا در ایران با مرگ ۶۳ نفر دیگر در ۲۴ ساعت گذشته به ۶ هزار و ۹۱ نفر تا روز جمعه یک مه (۱۲ اردیبهشت/ثور) افزایش یافت. 

چهار نفر نیز افغانستان نیز در مدت مشابه به‌خاطر ابتلا به کووید ۱۹ جان خود را از دست دادند و شمار قربانیان این ویروس در این کشور به ۶۸ نفر رسید.

کیانوش جهانپور، سخنگوی وزارت بهداشت ایران در گزارش روزانه خود به ابتلای هزار و شش نفر دیگر در ۲۴ ساعت گذشته به ویروس جدید کرونا خبر داد که با این حساب تاکنون ۹۵ هزار و ۶۴۶ مورد ابتلا در ایران ثبت شده است.

وی شمار افراد بهبود یافته را نیز تا امروز ۷۶ هزار و ۳۱۸ نفر ذکر کرد. طبق این آمار در حال حاضر ۲ هزار و ۸۹۹ نفر از مبتلایان کووید ۱۹ در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند.

AP
مراسم خاکسپاری فرد مبتلا به ویروس کرونا در ایرانAP

همزمان، وحیدالله مایار، سخنگوی وزارت صحت عامه (وزارت بهداشت) افغانستان نیز در گزارش روزانه خود اعلام کرد که در ۲۴ ساعت گذشته ابتلای ۱۶۴ نفر دیگر به ویروس کرونا در این کشور ثبت شده است و با این آمار شمار کل مبتلایان به ۲ هزار و ۳۳۵ نفر رسیده است.

در میان مبتلایان جدید ثبت شده ۴۵ نفر از قندهار هستند و ۴۴ مبتلای جدید نیز در کابل گزارش شده است. هرات که یکی از شهرهای اصلی درگیر این بیماری بوده است، در ۲۴ ساعت گذشته ۲۴ مورد ابتلای جدید را ثبت کرده است.

طبق گفته آقای مایار، در ۲۴ ساعت گذشته چهار نفر از مبتلایان در بلخ و ننگرهار جان خود را از دست داده‌اند. کل افراد بهبودیافته از ویروس کرونا در افغانستان نیز ۳۱۰ نفر اعلام شده است.

۲۲۸ نفر از کادر درمانی افغانستان به کرونا مبتلا شده‌اند

آمار دیگری که سخنگوی وزارت بهداشت افغانستان امروز اعلام کرد درباره ابتلای کادر درمانی این کشور به ویروس کرونا بود: «تاکنون ۲۲۸ پزشک و کادر بهداشتی در ۲۳ ولایت به کووید ۱۹ مبتلا شده اند.» این آمار حدود ۱۰ درصد مبتلایان به کرونا در این کشور را شامل می‌شود.