Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

بولسونارو: سازمان جهانی بهداشت کودکان را به همجنسگرایی و خودارضایی تشویق می‌کند

بولسونارو: سازمان جهانی بهداشت کودکان را به همجنسگرایی و خودارضایی تشویق می‌کند
Copyright AP
Copyright AP
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

ادعای رئیس جمهوری برزیل علیه سازمان جهانی بهداشت همزمان با رویارویی دولت او با این سازمان بر سر مقابله با شیوع بیماری همه‌گیر «کووید ۱۹» مطرح می شود.

آگهی

ژائیر بولسونارو، رئیس جمهوری برزیل می گوید سازمان جهانی بهداشت به دنبال تشویق «همجنسگرایی» و «خودارضایی» در میان کودکان است.

ادعای رئیس جمهوری برزیل علیه سازمان جهانی بهداشت همزمان با رویارویی دولت او با این سازمان بر سر مقابله با شیوع بیماری همه گیر «کووید ۱۹» مطرح می شود. ژائیر بولسونارو پیش از این توصیه سازمان جهانی بهداشت مبنی بر لزوم فاصله گذاری اجتماعی برای جلوگیری از شیوع ویروس جدید کرونا را زیر سوال برده بود.

رئیس جمهوری راست افراطی برزیل اتهام تشویق «همجنسگرایی» و «خودارضایی» در میان کودکان علیه سازمان جهانی بهداشت را در صفحه فیسبوک خود مطرح کرد. با این حال او بعدا مطلبی را که در این مورد منتشر کرده بود حذف کرد.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

این همان سازمان جهانی بهداشت است که برخی خواسته‌اند که من از دستورالعمل آنها پیروی کنم. [...] آیا ما باید از دستورالعمل‌های آنها در زمینه سیاست آموزشی هم پیروی کنیم؟ برای کودکان زیر چهار سال خودارضایی و لذت جویی با لمس بدنشان [را توصیه کرده است].
ژائیر بولسونارو
رئیس جمهوری برزیل

ژائیر بولسونارو در این مطلب نوشته بود: «این همان سازمان جهانی بهداشت است که برخی خواسته اند که من از دستورالعمل آنها پیروی کنم. [...] آیا ما باید از دستورالعمل های آنها در زمینه سیاست آموزشی هم پیروی کنیم؟ برای کودکان زیر چهار سال خودارضایی و لذت جویی با لمس بدنشان [را توصیه کرده است]. برای کودکان چهار تا شش ساله هویت مثبت جنسیتی، خودارضایی در ابتدای کودکی و رابطه با همجنس [توصیه شده است]. برای ۹ تا ۱۲ ساله هم اولین رابطه جنسی [را توصیه کرده است].»

AP

به نظر می رسد که رئیس جمهوری برزیل در طرح این ادعاها از برخی مطالب منتشرشده در شبکه های اجتماعی الهام گرفته است. منشاء مطالبی که در شبکه های اجتماعی در این مورد منتشر شده احتمالا راهنمای «استانداردهای آموزش های جنسی در اروپا» است. این جزوه را مرکز آموزش سلامت دولت فدرال آلمان و دفتر اروپایی سازمان جهانی بهداشت در سال ۲۰۱۰ برای راهنمایی والدین در مورد کنجکاوی های جنسی کودکان منتشر کردند.

در این جزوه خطاب به والدین تاکید شده است که رفتارهایی مانند لمس بدن خود یا کنجکاوی در مورد جنسیت در میان کودکان امری «عادی» محسوب می شود. با این حال در این راهنما آنطور که ژائیر بولسونارو ادعا کرده از والدین و معلمان خواسته نشده است که اینگونه رفتارها را در میان کودکان تشویق یا ترویج کنند.

از رئیس جمهوری برزیل به دلیل شباهت موضع گیری هایش با همتای آمریکایی خود گاه به عنوان «ترامپ استوایی» یاد می شود. ژايبر بولسونارو مانند دونالد ترامپ یکی از رهبران علاقمند به شبکه های اجتماعی محسوب می شود. او اغلب از این طریق فیسبوک یا توئیتر برای هوادارانش پیام می فرستد.

رئيس جمهوری برزیل که بیماری همه گیر «کووید ۱۹» را یک «آنفلوانزای کوچک» خوانده است بر سر نحوه جلوگیری از شیوع آن با سازمان جهانی بهداشت اختلاف نظر جدی دارد. این در حالی است که شیوع ویروس جدید کرونا تاکنون جان بیش از شش هزار نفر را در برزیل گرفته است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ریشه خودارضایی در انسان‌ها به اجداد نخستی‌سان در ۴۰ میلیون سال پیش بازمی‌گردد

استرالیا؛ کارزار تبلیغاتی جهت تشویق مردان و زنان به خودارضایی

ادعای رئیس جمهوری برزیل: دی‌کاپریو پول می‌دهد تا جنگل‌های آمازون را آتش بزنند