فرانسه بدلیل شیوع کرونا ۳ ماه بر اعتبار ویزاهای خارجی‌ها در این کشور افزود

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز
فرانسه بدلیل شیوع کرونا ۳ ماه بر اعتبار ویزاهای خارجی‌ها در این کشور افزود
کپی رایت  AP

فرانسه تصمیم گرفته است اعتبار کلیه ویزاهای اقامتی در این کشور با تاریخ انقضا بین ۱۶ مارس تا ۱۵ ماه مه ۲۰۲۰ را به مدت سه ماه دیگر تمدید کند.

دولت فرانسه دلیل این تمدید ویزا را شیوع ویروس کرونا و افزایش آمار مبتلایان و محدودیت های ناشی از قرنطینه اعلام کرد.

طبق اطلاعیه منتشر شده توسط دولت فرانسه «به اعتبار مدت مجاز اقامت اتباع غیر فرانسوی در این کشور در طول همه گیری کرونا، سه ماه دیگر اضافه می شود.»

همچنین در این اطلاعیه توضیح داده شده که این اقدام شامل تمام ویزاهای اقامتی می شود. ویزاهای یکساله و وده ساله و یا حتی اجازه اقامت‌های موقتی کمتر از یکسال. همه متقاضیان تمدید ویزا می توانند سه ماه را بدون نگرانی سپری کنند.

تصمیم تمدید اعتبار اقامت برای خارجی هایی که در فرانسه بدلیل قوانین قرنطینه و محدودیت‌های پروازی و عبورومرور در این کشورگرفتارشده اند اولین بار پس از سخنان رئیس جمهورِی فرانسه، امانوئل ماکرون ، گرفته شد. ماکرون در یک سخنرانی تلویزیونی اعلام کرد که فرانسه در «جنگ سلامت» علیه دشمنی نامحسوس، ویروس کرونا، قراردارد.

همزمان دولت فرانسه تصمیم گرفت صدور ویزاهای اقامتی و گردشگری را در سراسر سفارتخانه‌های این کشور در جهان موقتا متوقف کند.

رئیس جمهوری فرانسه اولین رهبر اروپایی بود که تصمیم گرفت و پیشنهادداد تا مرزهای منطقه مرزی شنگن بسته شوند. ابتدا قرار بود مرزها تا پانزدهم آوریل بسته بمانند اما در پی گسترش و شیوع ویروس کرونا در اروپا، قرار شد تا محدودیت های دسترسی به مرزهای شنگن تا ۱۵ ماه مه ادامه پیدا کند.

کریستوف کستنر، وزیر کشور فرانسه بتازگی اعلام کرد که برداشتن محدودیت‌های مسافرتی در منطقه مرزی شنگن پیش از پایان تابستان تصمیمی ناپخته است.

به نظر می رسد دست کم تا پایان ماه اوت میلادی مرزهای کشورهای اروپایی بروی مسافران غیراروپایی بسته بمانند.