Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

وضعیت سلامت رهبر کره شمالی؛ قطار کیم جونگ اون احتمالا در یک شهر ساحلی توقف کرده است

North Korea Kim
North Korea Kim Copyright Maxar Technologies
Copyright Maxar Technologies
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

سایت اینترنتی 38 North (مدار ۳۸ درجه شمالی، جداکننده دو کره) روز شنبه با استناد به تصاویر ماهواره‌ای خبر توقف قطار کیم جونگ اون در این شهر را منتشر کرد. بنا بر این گزارش این قطار از ۲۱ آوریل در این ایستگاه متوقف شده است.

آگهی

ناظران کره شمالی می‌گویند احتمالا یک قطار متعلق به خاندان کیم هفته گذشته در ایستگاه شهر ساحلی وُنسان توقف کرده است. انتشار این خبر با توجه به شایعات درباره وضعیت سلامتی کیم جونگ اون، رهبر این کشور، گمانه‌زنی‌ها درباره محل حضور وی در دوره «بیماری» را دوچندان کرده است.

یکی از اقامتگاه‌های خانوادگی رهبران کره شمالی در ساحل ونسان قرار دارد.

از زمان غیبت کیم جونگ اون در مراسم بزرگداشت روز تولد کیم ایل سونگ، بنیانگذار جمهوری دموکراتیک خلق کره در دو هفته پیش، وضعیت سلامت رهبر این کشور در هاله‌ای از ابهام است.

سایت اینترنتی 38 North (مدار ۳۸ درجه شمالی، جداکننده دو کره) روز شنبه با استناد به تصاویر ماهواره‌ای خبر توقف قطار کیم جونگ اون در این شهر را منتشر کرد. بنا بر این گزارش این قطار از ۲۱ آوریل در این ایستگاه متوقف شده است. با این حال این گزارش می‌گوید صرف حضور قطار در ونسان به خودی خود نشانگر حضور رهبر کره شمالی در این منطقه یا نشانه‌ای از وخامت وضعیت سلامتی وی نیست.

در روزهای گذشته شماری از رسانه‌های آمریکایی و کره‌ای به نقل از منابع آگاه خبر وخامت حال کیم جونگ اون را منتشر کردند. مقام‌های پکن و سئول این گزارش‌ها را تائید نمی‌کنند.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کره جنوبی: رهبر کره شمالی «زنده و سالم» است

سخنرانی ۷ ساعتۀ کیم جونگ‌اون؛ افزایش احتمال تغییر دیپلماسی هسته‌ای پیونگ‌یانگ

به نمایش درآمدن عکس بزرگ رهبر کره شمالی در کنار تصاویر پدر و پدربزرگش برای اولین بار