Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

نگرانی جدید پزشکان: بسیاری از مبتلایان علائم کرونا ندارند اما ناقل هستند

نگرانی جدید پزشکان: بسیاری از مبتلایان علائم کرونا ندارند اما ناقل هستند
Copyright AP
Copyright AP
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

یافته‌های دو پژوهش جدید که روز جمعه منتشر شد بر نگرانی دانشمندان مبنی بر اینکه گروهی از مبتلایان بدون آنکه بدانند ناقل نوع جدید ویروس کرونا هستند افزوده است.

آگهی

نتیجه دو تحقیق پزشکی جدید در آمریکا نشان می‌دهد که بسیاری از مبتلایان به ویروس جدید کرونا هیچکدام از علائم بیماری «کووید ۱۹» را نداشته‌اند.

در یکی از این تحقیق‌ها از تقریبا دو هزار نفر در ایالت فلوریدا تست پادتن (آنتی بادی) بیماری «کووید ۱۹» گرفته شد. تحقیق دیگر نیز بر روی ساکنان یکی از خانه‌های سالمندان ایالت واشنگتن انجام شد.

یافته‌های این دو پژوهش که روز جمعه منتشر شد بر نگرانی دانشمندان مبنی بر اینکه گروهی از مبتلایان بدون آنکه بدانند ناقل نوع جدید ویروس کرونا هستند افزوده است.

نتیجه تحقیق دانشگاه پزشکی میامی نشان می دهد که موارد ابتلا به این ویروس در یکی از بخش های ایالات فلوریدا احتمالا بیش از ۱۶ برابر شمار رسمی مبتلایان است.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

AP

کارلوس گیمنز، شهردار میامی درباره نتیجه این پژوهش علمی گفت که به نظر می رسد بسیاری از ساکنان بدون اینکه از علائم ابتلا به «کووید ۱۹» رنج ببرند ناقل ویروس جدید کرونا بوده اند. به گفته شهردار میامی شناسایی ناقلان ویروس برای سلامت عمومی بسیار حائز اهمیت خواهد بود.

یکی از نگرانی‌های فعلی پزشکان احتمال انتقال نوع جدید ویروس کرونا به افراد مسن و گروه های آسیب پذیر از سوی ناقلان بدون علائم است.

نتیجه یک تحقیق دیگر در ایالت واشنگتن در شمال غربی ایالات متحده نیز نشان می دهد که نیمی از ساکنان یکی از خانه های سالمندان این ایالت بدون آنکه علائم ابتلا به «کووید ۱۹» داشته باشند به ویروس جدید کرونا مبتلا بوده‌اند. یافته‌های پژوهشگران در این باره در نشریه پزشکی نیو اینگلند (New England Journal of Medicine) منتشر شده است.

محققان بر این باور هستند که انتقال ویروس از طرف ناقلانی که علائم ابتلا به «کووید ۱۹» نداشته اند احتمالا به شیوع سریع و گسترده کرونا در یکی از خانه های سالمندان ایالت واشنگتن منجر شده است. بیش از نیمی از ساکنان این خانه سالمندان بدون اینکه علائم ابتلا به بیماری همه گیر «کووید ۱۹» را داشته باشند به ویروس جدید کرونا مبتلا شده بودند.

پژوهشگران براساس یافته های این تحقیق توصیه کرده اند که افراد هنگام حضور در مکان های شلوغ از ماسک استفاده کنند. آنها همچنین از لزوم تست گیری گسترده از ساکنان خانه های سالمندان، زندان ها و مراکز نگهداری افراد بی خانمان سخن گفته اند.

پیش از این نیز پژوهش هایی در مورد احتمال انتقال ویروس جدید کرونا از سوی افراد سالم انجام شده بود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

با چند نشانه جدید ابتلا به ویروس کرونا بیشتر آشنا شوید

۲۱۷ پزشک کوبایی راهی آفریقای جنوبی شدند

۳ سوالی که باید درباره رژیم غذایی‌تان از خود بپرسید