آخرین آمار جهانی کرونا در ۲۹ فروردین؛ بیش از ۲ میلیون نفر مبتلا و۱۵۳ هزار نفر قربانی شده‌اند

آخرین آمار جهانی کرونا در ۲۹ فروردین؛ بیش از ۲ میلیون نفر مبتلا و۱۵۳ هزار نفر قربانی شده‌اند
Copyright  AP
نگارش از یورونیوز فارسی

آخرین اخبار و آمار مربوط به شیوع بیماری «کووید ۱۹» در ایران و جهان در روز جمعه ۱۷ آوریل (۲۹ فروردین) را در این صفحه دنبال کنید.

شمار جان باختگان بر اثر ابتلا به ویروس جدید کرونا در سراسر جهان از ۱۵۳ هزار و شمار مبتلایان به این ویروس مرگبار از ۲ میلیون و ۲۳۰ هزار نفر فراتر رفته است. تا به امروز بیش ازز ۵۶۸ هزار نفر نیز از چنگال این ویروس رهایی یافته‌اند.

آخرین اخبار و آمار مربوط به شیوع بیماری «کووید ۱۹» در ایران و جهان در روز جمعه ۱۷ آوریل (۲۹ فروردین) را در این صفحه دنبال کنید.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

17.04.2020
12:05

سیر نزولی آمار روزانه جان باختگان کرونا در ایران ادامه دارد

کیانوش جهانپور، سخنگوی وزارت بهداشت ایران روز جمعه اعلام کرد که از ظهر پنجشنبه تا ظهر روز جمعه ۸۹ نفر جان خود را به دلیل ابتلا به ویروس جدید کرونا از دست دادند.
به این ترتیب براساس آمار رسمی سیر نزولی آمار روزانه جان باختگان کرونا در ایران ادامه دارد.
بنا به اعلام سخنگوی وزارت بهداشت ایران شمار جان باختگان بر اثر ابتلا به بیماری «کووید ۱۹» به ۴۹۵۸ نفر رسیده است.
تعداد کل مبتلایان در ایران نیز تا روز جمعه ۷۹۴۹۴ نفر اعلام شده است. 
بنا به اعلام وزارت بهداشت ایران تاکنون بیش از ۳۱۹ هزار تست کرونا در ایران گرفته شده است.
17.04.2020
21:10

فرانسه ۷۶۱ مورد مرگ تازه ناشی از ویروس کرونا را ثبت کرد

منابع بهداشتی و پزشکی در فرانسه شامگاه جمعه از ثبت ۷۶۱ مورد مرگ جدید ناشی از شیوع ویروس کرونا وابتلا به بیماری کووید ۱۹ در این کشور طی بیست و چهار ساعت گذشته خبر دادند.
شمار قربانیان ویروس کرونا در فرانسه در مجموع به ۱۸ هزار و ۶۸۱ نفر افزایش پیدا کرده است. بدین ترتیب فرانسه همچنان در جمع چهار کشور دارای بالاترین مورد مرگ ناشی از ویروس کرونا در جهان باقی می‌ماند. بر اساس آمار ارائه شده طی دوره زمانی یاد شده ۲۴۳ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در فرانسه تحت مراقبت‌های ویژه قرار گرفتند که این میزان نسبت به مدت مشابه در روز پنجشنبه با کاهش همراه بوده است.
مقامات بهداشتی فرانسه همچنین از کاهش ریتم و سرعت شیوع بیماری کووید ۱۹ در کشورشان خبر داده و این مسئله را ناشی از ثمرات رعایت مقررات قرنطینه عنوان کرده‌‌اند. 
از سوی دیگر با اضافه شدن نزدیک به ۲ هزار مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا در فرانسه شمار کلی مبتلایان در این کشور به بیش از ۱۴۷ هزار نفر افزایش پیدا کرده است.
17.04.2020
20:54

ایتالیا با شمار بالای بیماران شفا یافته رکورد زد

ایتالیا روز جمعه از بهبود یافتن کامل ۲ هزار و ۵۶۳ بیمار مبتلا به کووید۱۹ ظرف بیست و چهار ساعت گذشته خبر داد که این میزان از ابتدای شیوع این بیماری همه گیر تاکنون یک رکورد محسوب می‌شود.
بر اساس آخرین آمار ارائه شده از سوی منابع مطلع با این وجود ۵۷۵ نفر طی دوره زمانی یاد شده در این کشور بر اثر ابتلا به ویروس کرونا جان باخته‌اند که با این احتساب شمار قربانیان بیماری کووید ۱۹ در این کشور به ۲۳ هزار نفر نزدیک شده است.
شمار مبتلایان به ویروس کرونا نسبت به روز پنجشنبه کاهش محسوسی را نشان می دهد. با اضافه شدن ۳ هزار و ۴۹۳ مورد جدید ابتلا شمار کلی مبتلایان به ویروس کرونا در ایتالیا تا شامگاه جمعه به ۱۷۲ هزار و ۴۳۴ مورد رسیده است.
17.04.2020
17:02

خروج تدریجی از قرنطینه در سوئیس ضمن هشدار به حفظ تدابیر احتیاطی

دولت سوئیس روز جمعه از شهروندان این کشور خواست حتی در شرایط کند شدن روند شیوع ویروس کرونا تدابیر احتیاطی را همچنان در دستور کار روزانه خود قرار دهند.
بر اساس این گزارش مقررات وضع شده برای اعمال محدودیت‌های تردد و نیز توقف فعالیت کسب و کارها با توجه به کاهش میزان ابتلا و کنترل دولت بر بحران به تدریج تسهیل می‌شود. دولت اعلام کرده است که از ۱۰ روز آینده انجام عمل‌های جراحی در بیمارستان‌ها از سر گرفته می شود و صاحبان برخی مشاغل از جمله باغبانان و فروشندگان وسائل باغبانی و نیز سلمانی‌ها و سالن‌های آرایش و زیبایی فعالیت خود را دوباره آغاز خواهند کرد.
دانیل کوخ،‌ نماینده دولت در وزارت بهداشت عمومی سوئیس که بحران شیوع کرونا را از نزدیک دنبال می‌کند ضمن تاکید بر اینکه  کشورهمچنان با خطر افزایش موارد ابتلا و مرگ و میر ناشی از بیماری کووید ۱۹ روبرو است از شهروندان خواسته است حتی پس از تسهیل مقررات و خروج تدریجی از قرنطینه فاصله گذاری اجتماعی را به خوبی رعایت کنند.
بیش از ۲۷ هزار مورد ابتلا به ویروس کرونا تاکنون در سوئیس ثبت شده و بیش از ۱۳۰۰نفر نیز به دلیل ابتلا به بیماری کووید۱۹ در این کشور جان باخته‌اند.
17.04.2020
16:33

گمانه زنی در باره سلامت رهبر کره شمالی در پی غیبت او در یک مراسم رسمی

غیبت کیم جونگ اون،‌ رهبر کره شمالی در یک مراسم یادبود رسمی که هر ساله در این کشور برگزار می‌شود گمانه‌زنی در خصوص بیماری وی را تقویت کرده است.
کره شمالی روز چهارشنبه سالگرد تولد کیم ایل سونگ،‌ پدر بزرگ کیم جونگ اون و نخستین رهبر کره شمالی را در روزی ملی که به نام روز خورشید نامگذاری شده، جشن گرفت.
مقامات دولتی که اینبار برخلاف همیشه رهبر کشور در میان‌شان نبود یکی پس از دیگری در مقابل مقبره کیم ایل سونگ ادای احترام کردند. کیم جونگ اون در عکس دسته جمعی که از این مراسم منتشر شده بود دیده نشد.
غیبت کیم جونگ اون در این مراسم آنطور که برخی تحلیل‌گران از آن یاد کرده‌اند احتمال بیماری این رهبر ۳۶ ساله را که از اضافه وزن نیز رنج می‌برد تقویت کرده است.
در میان گمانه‌زنی‌ها تاکنون هیچ اشاره‌ای به احتمال ابتلای رهبر کره شمالی به بیماری کووید ۱۹ نشده است. 
17.04.2020
16:19


وزیر بهداشت برزیل در پی مشاجره با رئیس جمهوری اخراج شد

رئیس جمهوری برزیل در پی اختلاف نظر و مشاجره با لوییز انریک ماندتا،‌ وزیر بهداشت دولت خود بر سر نحوه مدیریت بحران کرونا وی را از کار برکنار کرد.
ژائیر بولسونارو پیش از این اقدام بارها با وزیر بهداشت در خصوص نحوه مقابله با شیوع ویروس کرونا مشاجره کرده و از منتقدان جدی وی بر سر اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی بود.
لوییز انریک ماندتا پیش از این طی یک سخنرانی سیاست‌های رئیس جمهوری را در خصوص بحران سلامت در کشورش به باد انتقاد گرفته و از اعضای دولت خواسته بود رویکرد واحدی را برای کنترل بیماری کووید ۱۹ در کشور اتخاذ کنند.
وزیر بهداشت سابق برزیل خبر برکناری خود را با انتشار پستی در شبکه اجتماعی اعلام کرد.
17.04.2020
16:03

شمار مبتلایان کووید ۱۹ در افغانستان به مرز هزار نفر نزدیک شد

وزارت صحت عامه افغانستان روز جمعه،‌ هفدهم آوریل/ ۲۹ فروردین از ثبت ۶۶ مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا در این کشور خبر داد.
بر اساس این گزارش اغلب افرادی که طی بیست و چهارساعت گذشته در افغانستان به بیماری کووید ۱۹ مبتلا شده‌اند ساکن کابل،‌ پایتخت این کشور بودند که مقررات قزنطینه در آن از روز یکشنبه گذشته به مدت پانزده روز دیگر تمدید شده است.
با احتساب آمار جدید تاکنون ۹۰۶ نفر در افغانستان به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند. شمار قربانیان ویروس کرونا در این کشور نیز تاکنون ۳۰ نفر عنوان شده‌ است.
17.04.2020
13:26

روسیه اجازه تجویز کلروکین به مبتلایان به کرونا را صادر کرد

دولت روسیه روز جمعه اعلام کرد که اجازه تجویز داروی هیدروکسی کلروکین را برای بیماران مبتلا به «کووید ۱۹» صادر کرده است.
این تصمیم تنها یک روز پس از مکالمه تلفنی ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه با شی جین پینگ، همتای چینی او اتخاذ شد. مسکو اعلام کرده است که چین ۶۸ هزار بسته داروی هیدروکسی کلروکین را در اختیار روسیه گذاشته است.
تصمیم دولت روسیه برای تجویز هیدروکسی کلروکین به بیماران مبتلا به ویروس جدید کرونا در حالی گرفته می شود که بین دانشمندان در مورد تاثیر این دارو بر مبتلایان به این ویروس اختلاف نظر وجود دارد.
17.04.2020
12:55

نتیجه یک تحقیق: کرونا امسال جان حداقل ۳۰۰ هزار آفریقایی را می‌گیرد

نتیجه یک تحقیق کالج سلطنتی لندن نشان می دهد که ویروس جدید کرونا در بهترین حالت طی سال جاری جان ۳۰۰ هزار آفریقایی را خواهد گرفت.
در این گزارش آمده است که حتی با اجرای جدی ترین تدابیر فاصله گذاری اجتماعی نیز احتمال ابتلای ۱۲۲ میلیون نفر در قاره آفریقا به بیماری همه گیر «کووید ۱۹» وجود دارد. 
از سوی دیگر در بدترین سناریو ممکن، یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون نفر در قاره آفریقا به نوع جدید ویروس کرونا مبتلا خواهند شد که از این تعداد سه میلیون و ۳۰۰ هزار نفر جان خود را از دست می دهند. 
17.04.2020
12:23

کرونا در اسپانیا؛ ۳۴۸ بیمار دیگر جان باختند

مقامات اسپانیا روز جمعه اعلام کردند که ۳۴۸ بیمار دیگر مبتلا به ویروس جدید کرونا در این کشور جان خود را از دست دادند.
به این ترتیب تعداد جان باختگان بر اثر ابتلا به این ویروس در اسپانیا به ۱۹۴۷۸ نفر رسید.

مطالب مرتبط

موضوع داغ

مطالب بیشتر درباره

ویروس کرونا