کرونا؛ کاهش قربانیان و افزایش شمار مبتلایان روزانه در ایران

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
Virus Outbreak-Southeast Asia
Virus Outbreak-Southeast Asia   -  Copyright  Vincent Thian/Copyright 2020 The Associated Press. All rights reserved

براساس آخرین آمارهای منتشر شده از سوی دولت‌ها و سازمان‌های بین‌المللی، شمار مبتلایان به ویروس کرونا در سراسر جهان از ۲ میلیون نفر فراتر رفت. بیماری کووید-۱۹ تا کنون جان بیش از ۱۳۴ هزار نفر را گرفته است.

در حالی‌که هنوز واکسن یا دارویی برای مبارزه قطعی با این بیماری ساخته نشده است، نزدیک به نیمی از جمعیت جهان مجبور به خانه‌نشینی شده و اقتصاد جهان عملا از حرکت باز ایستاده است.

در این صفحه می‌توانید آخرین اخبار و آمار مربوط به شیوع ویروس کرونا در جهان را دنبال کنید.

16.04.2020
08:09

براساس آخرین آمارهای منتشر شده از سوی دولت‌ها و سازمان‌های بین‌المللی، شمار مبتلایان به ویروس کرونا در سراسر جهان از ۲ میلیون نفر فراتر رفت. بیماری کووید-۱۹ تا کنون جان بیش از ۱۳۴ هزار نفر را گرفته است.

در حالی‌که هنوز واکسن یا دارویی برای مبارزه قطعی با این بیماری ساخته نشده است، نزدیک به نیمی از جمعیت جهان مجبور به خانه‌نشینی شده و اقتصاد جهان عملا از حرکت باز ایستاده است.

در این صفحه می‌توانید آخرین اخبار و آمار مربوط به شیوع ویروس کرونا در جهان را دنبال کنید.

16.04.2020
18:54

ایالت نیویورک مقررات قرنطینه را تا پانزدهم ماه مه تمدید کرد

فرماندار ایالت نیویورک روز پنجشنبه از تمدید مقررات قرنطینه در این ایالت تا ۱۵ ماه مه خبر داد. این در حالی است که بنا به آمار رسمی ارائه شده از سوی منابع دولتی در آمریکا شمار جان باختگان روزانه کرونا در ایالت نیویورک هم اکنون نسبت به ۱۰ روز گذشته در پایین‌ترین میزان قرار گرفته است.
اندرو کومو،‌ فرماندار ایالت نیویورک تصریح کرد که طی بیست و چهار ساعت گذشته ۶۰۶ نفر در این ایالت به دلیل ابتلا به بیماری کووید ۱۹ جان باخته‌اند که این میزان کمترین آمار قربانیان ویروس کرونا در نیویورک از شش آوریل تاکنون را تشکیل می‌دهد.
16.04.2020
17:05

مجارستان قرنطینه عمومی را یک هفته تمدید کرد

ویکتور اوربان، نخست وزیر مجارستان اعلام کرد وضعیت ویژه در این کشور برای مبارزه با شیوع ویروس کرونا یک هفته دیگر تمدید می‌شود. 
دوره قرنطینه عمومی در این کشور اروپای شرقی قرار بود شنبه هفته آینده به پایان برسد. 
اتحادیه اروپا و بسیاری از نهادهای بین‌المللی از احتمال قبضه کامل قدرت از سوی ویکتور اوربان به بهانه مبارزه با کرونا ابراز نگرانی کرده اند. 
مجارستان تاکنون ۱۶۵۲ مبتلا به ویروس کرونا و ۱۴۲ مورد مرگ ناشی از بیماری کووید-۱۹ را ثبت کرده است. مجارستان یکی از کشورهای کمتر آسیب دبده در اروپا و جهان از شیوع ویروس کرونا به شمار می‌رود
16.04.2020
16:58

شمار قربانیان در بریتانیا با ۸۶۱ مرگ دیگر به ۱۳۷۲۹ نفر رسید

وزارت بهداشت بریتانیا اعلام کرد در ۲۴ ساعت گذشته ۸۶۱ نفر دیگر در بیمارستان‌های این کشور بر اثر ابتلا به بیماری کووید-۱۹ جان خود را از دست داده اند. به این ترتیب شمار کل قربانیان ویروس کرونا در بریتانیا به ۱۳ هزار و ۷۲۹ نفر رسید. 
بریتانیا تاکنون ۱۰۳هزار ۹۳ مورد ابتلا به بیماری را ثبت کرده است.

16.04.2020
16:40

سوئیس از ۲۷ آوریل محدودیت‌های اجتماعی را کاهش می‌دهد

دولت سوئیس اعلام کرد محدودیت‌های اجتماعی این کشور برای مقابله با شیوع ویروس کرونا، از ۲۷ آوریل (۹ روز دیگر) کم‌تر می‌شود. 
براساس این تصمیم که در پی کاهش آهنگ رشد اپیدمی گرفته شده، جراحی‌های غیر ضروری در بیمارستان‌ها از سرگرفته می‌شود. همچنین فعالیت واحدهای مختلف تجاری، از جمله آرایشگاه‌ها هم از نوع آغاز خواهد شد.
16.04.2020
12:17

ثبت ۹۲ قربانی کووید-۱۹ در ۲۴ ساعت گذشته در ایران

وزارت بهداشت ایران اعلام کرد در ۲۴ ساعت گذشته ۹۲ نفر دیگر در این کشور بر اثر ابتلا به بیماری کووید-۱۹ جان خود را از دست داده اند. 

کیانوش جهانپور، سخنگوی وزارت بهداشت ایران روز پنجشنبه گفت: « ۱۶۰۶ بیمار جدید مبتلا به کووید-۱۹ در کشور شناسایی شد و با در نظر گرفتن موارد جدید، مجموع بیماران مبتلا به کووید- ۱۹ در کشور به ۷۷ هزار و ۹۹۵ نفر رسید.»

شمار قربانیان نسبت به روز قبل ۲ نفر کاهش یافته است. با این حال شمار مبتلایان جدید نسبت به ۲۴ ساعت پیش از آن ۹۴ نفر بیشتر شده است. 

به گفته وزارت بهداشت ایران ۵۲هزار و ۲۲۹ نفر از مبتلایان بهبود یافته و از بیمارستان مرخص شده اند.

16.04.2020
11:54

شمار قربانیان کووید-۱۹ در بلژیک به ۴۸۵۷ نفر رسید

مقام‌‌های بهداشت و سلامت بلژیک از مرگ ۴۱۷ نفر دیگر در این کشور به‌علت ابتلای به بیماری کووید-۱۹ در شبانه روز گذشته خبر دادند. 
در روز چهارشنبه ۱۲۳۶ مبتلای دیگر در مراکز بیمارستانی بلژیک شناسایی شدند. 
به این ترتیب آمار قربانیان کووید-۱۹ در این کشور به ۴۸۵۷ و شمار مبتلایان به ۳۴۸۰۹ تن رسید.
16.04.2020
10:14

کشورهایی که محدودیت‌ها را کم می‌کنند

پس از اسپانیا، اتریش و دانمارک، آلمان هم اعلام کرد محدودیت‌های اجتماعی برای مبارزه با شیوع کرونا را از چهارم مه کاهش می‌دهد.
16.04.2020
09:03

وزیر بهداشت بریتانیا: حتی با کاهش محدودیت‌ها، زندگی به حالت عادی بر نمی‌گردد

مت هانکوک، وزیر بهداشت بریتانیا روز پنجشنبه به شهروندان این کشور هشدار داد که حتی با کاهش مقررات مربوط به قرنطینه عمومی، زندگی مستقیما به حالت عادی بر نمی‌گردد. 
آقای هانکوک که خود به تازگی دوره حاد بیماری کووید-۱۹ را از سر گذرانده می‌گوید برای اینکه فاصله گذاری اجتماعی اثر خود را نشان دهد، همچنان به زمان نیاز داریم. 
16.04.2020
08:21