رئیس جمهوری آلمان: همه‌گیری ویروس کرونا آزمونی برای بشریت است

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
رئیس جمهوری آلمان: همه‌گیری ویروس کرونا آزمونی برای بشریت است
کپی رایت  AFP

رئیس جمهوری آلمان از همه‌گیر شدن ویروس کرونا در جهان به عنوان نوعی «تست بشریت» یاد کرد و بر خلاف دیگران رهبران جهان مقابله با انتشار این ویروس را یک «جنگ» توصیف نکرد.

فرانک والتر اشتاین‌مایر،‌ رئیس جمهوری آلمان در یکی از معدود نطق‌های تلویزیونی خود با اشاره به فراگیر شدن بیماری کووید ۱۹ در جهان بر خلاف اظهارات امانوئل ماکرون،‌ همتای فرانسوی خود تصریح کرد: «خیر این بیماری همه‌گیر جنگ نیست. ملت‌ها با یکدیگر نمی جنگندند و سربازان کشورهای مختلف رو در روی یکدیگر قرار نمی‌گیرند.

رئیس جمهوری آلمان ضمن یاد کردن از بحران کنونی به عنوانی آزمونی برای بشریت شهروندان کشورش را به همبستگی با مردم جهان و نیز با دیگر شهروندان اروپایی فراخواند و یادآور شد: «این بحران بهترین و بدترین‌ ویژگی افراد را غربال می‌کند و به نمایش می گذارد. پس از این فرصت استفاده کنیم و خوبی های خود را در معرض دیگران قرار دهیم.»

آلمان تاکنون بیش از ۱۲۰ هزار مورد ابتلا به ویروس کرونا را به ثبت رسانده و بیش از دو هزار شهروند این کشور نیز بر اثر ابتلا به بیماری کووید ۱۹ جان باخته‌اند. تعداد قربانیان ویروس کرونا در آلمان بدین ترتیب بسیار کم‌تر از سه کشور بزرگ دیگر در اروپا یعنی ایتالیا،‌ اسپانیا و فرانسه بوده است.

آقای اشتاین‌مایر در ادامه این نطق تلویزیونی همچنین بر ضرورت یافتن هر چه سریعتر واکسن کرونا و نیز کمک به کشورهای آسیب پذیر در جهان تاکید کرد.

وی همچنین از کارکنان و صندوق داران فروشگاه‌ها،‌ رانندگان اتوبوس و کامیون،‌ نانواها،‌ کشاورزان و روستائیان و نیز افرادی که زباله‌ها را از سطح شهر جمع‌آوری می‌کنند به عنوان «ستون‌ها نامرئی» جامعه آلمان یاد و از زحمات آنها در دوران بحرانی کنونی تقدیر کرد.

فرانک والتر اشتاین‌مایر سال ۲۰۱۷ میلادی به ریاست جمهوری آلمان برگزیده شد هر چند که این سمت در آلمان بیشتر جنبه تشریفاتی دارد و اداره امور این کشور در واقع در دستان صدر اعظم است.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید