Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

دارندگان ویزاهای منقضی شدۀ شنگن می‌توانند تا ۳۰ ژوئن در آلمان بمانند

دارندگان ویزاهای منقضی شدۀ شنگن می‌توانند تا ۳۰ ژوئن در آلمان بمانند
Copyright 
Copyright 
نگارش از یورونیوز
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

وزارت کشور آلمان دستورالعملی را صادر کرد که بر اساس آن، نه تنها دارندگان ویزاهای منقضی شدۀ شنگن اجازه دارند تا ۳۰ ژوئن ۲۰۲۰ در خاک این کشور باقی بمانند بلکه تا این تاریخ، از دریافت اجازۀ اقامت نیز معاف هستند.

آگهی

دولت آلمان اعلام کرد مسافرانی که تاریخ ویزای شنگن آنها به پایان رسیده اما به دلیل محدودیت‌های گسترده در سفرهای بین‌المللی در پی شیوع ویروس کرونا نمی‌توانند خاک آلمان را ترک کنند، تا ۳۰ ژوئن (۱۰ تیر) با هیچگونه پیگرد قانونی روبرو نخواهند شد.

وزارت کشور آلمان پنج‌شنبه ۹ آوریل (۲۱ فروردین) دستورالعملی را صادر کرد که بر اساس آن، نه تنها دارندگان ویزاهای منقضی شدۀ شنگن اجازه دارند تا ۳۰ ژوئن ۲۰۲۰ در خاک این کشور باقی بمانند بلکه تا این تاریخ، از دریافت اجازۀ اقامت نیز معاف هستند.

در بیانیه‌ای که در همین رابطه منتشر شده آمده است: «با این دستورالعمل، وزارت کشور (BMI) وضعیت دارندگان ویزای منقضی شدۀ شنگن را در نظر می‌گیرد. یعنی کسانی که به دلیل محدودیت‌های گسترده در انجام سفرهای بین‌المللی، موقتا قادر به ترک آلمان و بازگشت به کشورشان نیستند. این دستورالعمل با هدف جلوگیری از تنبیه آنها به دلیل اقامت غیرمجاز صادر شده است.»

اجرای این دستورالعمل از ۱۰ آوریل آغاز شده است و این احتمال نیز وجود دارد که با توجه به تحولاتی که در موضوع شیوع ویروس کرونا در آینده روی خواهد داد، پس از ۳۰ ژوئن نیز تمدید شود.

کمک دولت آلمان به خارجی‌ها و تسهیل اقامت موقت آنها در خاک این کشور در حالی انجام می‌شود که در پی همه‌گیری کووید ۱۹ بسیاری از پروازهای بین‌المللی در سراسر جهان لغو و بخش قابل توجهی از ناوگان هوایی کشورها غیرفعال شدند. این کار باعث شد که مسافران بسیاری در فرودگاههای بین‌المللی سرگردان شوند که یکی از نمونه های آن سرگردانی حدود ۲ هزار مسافر در فرودگاه استانبول در پی لغو پروازها بود.

تا کنون بیش از ۱ میلیون و ۶۱۹ هزار نفر در سراسر جهان به کووید ۱۹ مبتلا شده و نزدیک به ۱۰۰ هزار نفر از مبتلایان نیز جان باخته‌اند.

شمار رسمی مبتلایان کرونا در کشور آلمان نیز به ۱۱۸ هزار و ۲۳۵ نفر رسیده و تا روز جمعه ۱۰ آوریل بیش از ۲ هزار و ۶۰۰ نفر از آنها جان خود را از دست داده‌اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

رئیس جمهوری آلمان: همه‌گیری ویروس کرونا آزمونی برای بشریت است

برنامه زوم چیست و چگونه کار می‌کند؟

اعزام کشتی جنگی آلمان به دریای سرخ؛ برلین به ماموریت اتحادیه اروپا برای تأمین امنیت کشتیرانی پیوست