هزینه سفر جنجالی سرپرست نیروی دریایی آمریکا ۲۴۳ هزار دلار بود

هزینه سفر جنجالی سرپرست نیروی دریایی آمریکا ۲۴۳ هزار دلار بود
Copyright  AP
نگارش از یورونیوز فارسی

وزارت نیروی دریایی آمریکا برای سفر سرپرست این وزارتخانه به گوام و بازدید از ناو هواپیمابر «یو اس اس تئودور روزولت» ۲۴۳ هزار دلار هزینه کرد. این در حالی است که این سفر در نهایت به استعفای سرپرست وزارتخانه منجر شد.

یک مقام نیروی دریایی آمریکا می گوید هزینه سفر اخیر توماس مودلی، سرپرست پیشین وزارت نیروی دریایی این کشور به گوام برای بازدید از ناو هواپیمابر «یو اس اس تئودور روزولت» ۲۴۳ هزار دلار تخمین زده می شود. 

سخنرانی سرپرست وزارت نیروی دریایی ایالات متحده در جمع ملوانان این ناو هواپیمابر و انتقاد او از برت کروزیر، ناخدای «یو اس اس تئودور روزولت» واکنش های زیادی را برانگیخت. توماس مودلی در نهایت مجبور به کناره گیری از سمت خود شد. او در سخنرانی اش برت کروزیر را «ساده لوح و احمق» خوانده بود. 

توماس مودلی با یک فروند هواپیمای گلف استریم «سی ۳۷ بی» (C-37B) به گوام سفر کرد. هزینه هر ساعت پرواز با این هواپیما نزدیک به هفت هزار دلار تخمین زده می شود. سفر هوایی سرپرست وقت وزارت نیروی دریایی آمریکا به گوام در مجموع ۳۵ ساعت طول کشید. این رقم به این معنا است که هزینه سفر با این هواپیما به گوام ۲۴۳ هزار دلار بوده است. 

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

برت کروزیر در نامه ای با اشاره به شیوع ویروس جدید کرونا در میان ملوانان ناو هواپیمابر «یو اس اس تئودور روزولت» خواستار تخلیه این ناو شده بود. توماس مودلی در واکنش به این نامه ضمن رد درخواست ناخدای «یو اس اس تئودور روزولت» تصمیم به برکناری برت کروزیر گرفت. 

مقامات نظامی ایالات متحده البته در نهایت با تخلیه ملوانان در جزیره گوام موافقت کردند. انتشار سخنان توماس مودلی علیه برت کروزیر انتقاد تعدادی از اعضای دموکرات کنگره آمریکا را برانگیخته بود. 

بنا به اعلام وزارت نیروی دریایی ایالات متحده تست کرونای ۲۸۶ ملوان ناو هواپیمابر «یو اس اس تئودور روزولت» تا روز چهارشنبه مثبت بوده است. این در حالی است که از ۹۳ درصد ۴۸۰۰ ملوان حاضر در این ناو تست کرونا گرفته شده است.

مطالب مرتبط

موضوع داغ

مطالب بیشتر درباره

ویروس کرونا