Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

کاخ الیزه چگونه از رئیس‌جمهوری فرانسه در برابر ویروس کرونا محافظت می‌کند؟

کاخ الیزه چگونه از رئیس‌جمهوری فرانسه در برابر ویروس کرونا محافظت می‌کند؟
Copyright AP
Copyright AP
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

در حالی که شیوع ویروس کرونا در فرانسه شدت گرفته است، مقامات این کشور تدابیر محفاظتی به خصوصی را برای جلوگیری از سرایت این بیماری به امانوئل ماکرون وضع کرده اند.

آگهی

ویروس کرونا در فرانسه تا روز پنجشنبه ۲۲ اسفند (۱۲ مارس) گریبان ۲۲۸۴ نفر و جان ۴۸ نفر را گرفته است. شیوع این ویروس مقامات این کشور را وادشته تا تدابیر ویژه ای را برای جلوگیری از سرایت این بیماری به امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری وضع کنند.

این تدابیر پیشگیرانه در اقامتگاه و همچنین در دفتر کار رئیس جمهوری فرانسه در کاخ الیزه به اجرا گذاشته شده‌ است.

بنابر گزارش ها، رئیس جمهور فرانسه دیگر با افراد دست نمی دهد و به صورت مرتب از مایع ضدعفونی کننده دست‌ها استفاده می کند.

جلسات کاری دیگر در دفتر مخصوص او انجام نمی شوند و زمانی که کارمندان به ملاقاتش می آیند، باید فاصله‌شان را با وی حفظ کنند. صندلی‌ها نیز نسبت به گذشته در مکانی دورتر گذاشته شده اند.همچنین شخص دیگری حق ندارد به خودکارها، دفترهای یادداشت و کلاسورهای آقای ماکرون دست بزند.

بنابر گزارش ها از الیزه، جلسات کاری مشترک در اتاق های کنفرانس برگزار می شود که بعد از هر بار تشکیل جلسه تمیز می شوند.

دست دادن در جلسات هیئت دولت نیز از چندی پیش ممنوع اعلام شده است. این مورد از آنجا به شدت رعایت می شود که این دوشنبه ابتلای فرانک ریستر، وزیر فرهنگ فرانسه، به ویروس کرونا تایید شد. وی اکنون در قرنطینه به سر می برد.

دفتر ریاست جمهوری فرانسه همینطور بازدید اشخاص خارج از کاخ الیزه با امانوئل ماکرون را به شدت محدود کرده است و افراد تنها در صورت ضرورت شدید به صرف نهار یا شام در اقامتگاه دعوت می شوند.

از تمامی ملاقات کنندگان پرسیده می شود که آیا به تازگی با فردی که در معرض ویروس بوده برخورد داشته اند؟ یا از ناحیه‌ای با آلودگی بالا دیدن کرده اند یا نه؟

همچنین از افرادی که به طور مرتب با رئیس جمهور سر و کار دارند خواسته شده فعالیت‌های خارج از خانه خودشان را قطع کنند و تدابیر محافظتی بیشتری به هنگام استفاده از وسائط نقلیه جمعی لحاظ کنند.

رئیس دفتر کارکنان ریاست جمهوری نیز منتظر نتیجه آزمایش روز گذشته خود برای ابتلا به ویروس کروناست. وی شخصا علائمی ندارد، اما در روزهای گذشته با فردی که نتایج آزمایش‌اش مثبت شده است دیدار داشته است.

ویروس کرونا که برای اولین بار از شهر ووهان چین شیوع یافت تا کنون بیش از ۱۲۶ هزار نفر را در جهان مبتلا کرده است و جان دستکم ۴۶۰۰ نفر را گرفته است.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تعجیل مسافران آمریکا برای خروج از اروپا با بلیت‌های تا ۲۰ هزار دلاری

دزدی از جواهرفروشی «ستاره‌نشان» در پاریس؛ سارقان مسلح از چنگ پلیس گریختند

راستی‌آزمایی یک ادعا؛ آیا دانشجویان مدافع حقوق فلسطینی‌ها در پاریس سلام نازی دادند؟