تعجیل مسافران آمریکا برای خروج از اروپا با بلیت‌های تا ۲۰ هزار دلاری

تعجیل مسافران آمریکا برای خروج از اروپا با بلیت‌های تا ۲۰ هزار دلاری
Copyright AP
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

دونالد ترامپ می‌گوید تصمیم برای ایجاد محدودیت سفر به این سبب اتخاذ شده است که اروپایی‌ها پیشتر تدابیر مناسبی را برای متوقف شدن شیوع ویروس کرونا در کشورشان اتخاذ نکرده‌اند.

آگهی

فرمان مهاجرتی جدید دونالد ترامپ که این بار در پی بحران ویروس کرونا در جهان صادر شده مسافران را برای عزیمت به آمریکا دچار مشکلات اساسی کرده است.

به گزارش رویترز صدور این فرمان که ورود افراد دارای اقامت در حوزه شنگن به خاک آمریکا را برای یک ماه آینده ممنوع می‌کند بسیاری از مسافران را دچار استرس کرده و برنامه سفر بسیاری را به کلی برهم زده است.

این فرمان که قرار است از نیمه شب جمعه سیزده مارس به اجرا در آید، شهروندان بیست و شش کشور اروپایی به جز بریتانیا را شامل می‌شود و شهروندان آمریکایی که به تازگی از کشور خارج شده و به اروپا سفر کرده‌اند را در بر نمی‌گیرد.

دونالد ترامپ می‌گوید تصمیم برای ایجاد محدودیت سفر به این سبب اتخاذ شده است که اروپایی‌ها پیشتر تدابیر مناسبی را برای متوقف شدن شیوع ویروس کرونا در کشورشان اتخاذ نکرده‌اند.

تصمیم دونالد ترامپ برای ایجاد محدودیت ورود مسافر از اروپا به کشورش از هم اکنون با واکنش برخی مقامات اروپایی مواجه شده به نحوی که در فرانسه زمزمه‌هایی برای اقدام متقابل و ایجاد محدودیت برای ورود شهروندان آمریکایی به گوش می‌رسد.

اعلام خبر این محدودیت برنامه سفر ده‌ها هزار مسافر در جهان را به هم ریخته و شرکت‌های هواپیمایی را که از پیش به دلیل بحران کرونا دستخوش بحران شده بودند، دچار دردسر تازه کرده است.

وزارت امنیت ایالات متحده آمریکا گفته است طی دو روز آینده جزئیات بیشتری در این خصوص منتشر خواهد کرد.

گفتنی است که بر اساس گزارش تازه سازمان جهانی بهداشت بیماری کوید-۱۹ ناشی از ابتلا به نوع جدید ویروس کرونا به مرحله «همه گیری» رسیده و بیش از ۴ هزار و ششصد نفر را در جهان به کام مرگ برده است.

بلیت‌های ۲۰ هزار دلاری به آمریکا

در همین اثنا برخی گزارش‌ها حاکی از آن است که در فرودگاه شارل دو گل پاریس، برخی از پروازهای لحظه آخری با قیمت‌های سرسام‌آور و بعضا تا ۲۰ هزار دلار به فروش می‌رسد.

مایک مکینتایر خبرنگار روزنامه نیویورک تایمز که خود در پاریس به سر می‌برد در این خصوص می‌نویسد: «من مانند بسیاری دیگر، خواب بودم که سخنرانی دونالد ترامپ انجام شد و بلافاصله با شرکت هواپیمایی دلتا تماس گرفتم تا پرواز خود را در تاریخ زودتری انجام دهم.»

این روزنامه‌نگار آمریکایی با اشاره به اینکه ساعت‌ها پشت خط منتظر مانده تا بتواند با کسی در این خصوص صحبت کند می‌افزاید: «قیمت بلیت‌ها ناگهان به شکل عجیبی گران شد و بلیت‌هایی که قبلا خریداری شده‌اند قابل لغو کردن نیستند.»

او در ادامه رشته‌توییت‌هایش می‌گوید پس از نگرفتن پاسخ لازم به فرودگاه شارل دوگل رفته و آنجا جمعیت زیادی از آمریکایی‌ها را دیده که برای تغییر بلیت خود در صف قرار دارند.

اعلام یکباره تعطیلی پروازها از اروپا و منطقه شنگن به آمریکا مشکلات بسیاری را برای شهروندان آمریکایی که در حال حاضر در اروپا به سر می‌برند به وجود آورده است.

با این حال کسانی که با کشتی و قایق از اروپا راهی آمریکای می‌شوند شامل این محدودیت‌ها و ممنوعیت‌ها نمی‌شوند.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

فرانسه؛ هزاران دوستدار فوتبال از ویروس کرونا نهراسیدند

کاخ الیزه چگونه از رئیس‌جمهوری فرانسه در برابر ویروس کرونا محافظت می‌کند؟

دونالد ترامپ: ناوالنی مرد شجاعی بود و با من هم مثل او رفتار می‌کنند