ویروس کرونا؛ بازی‌های المپیک تابستانی توکیو در موعد مقرر برگزار می‌شود

ویروس کرونا؛ بازی‌های المپیک تابستانی توکیو در موعد مقرر برگزار می‌شود
ویروس کرونا؛ بازی‌های المپیک تابستانی توکیو در موعد مقرر برگزار می‌شود Copyright AP
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

ویروس کرونا تا کنون سبب تعویق تعدادی از رویداد‌های ورزشی در چین از جمله رقابت‌های انتخابی المپیک شده بود.

آگهی

بازی‌های المپیک تابستانی توکیو برغم شایعات منتشر شده «به هیچ وجه تحت تاثیر شیوع ویروس کرونا در جهان نخواهد گرفت و در زمان مقرر برگزار خواهد شد.»

یوشیرو موری، رئیس کمیته برگزارکننده بازی‌های المپیک توکیو با اعلام این مطلب ضمن «غیرمسئولانه» توصیف کردن شایعاتی که درباره برگزار نشدن این بازی‌ها منتشر شده، تصریح کرد که هیچ تصمیمی برای تعویق و یا لغو بازی‌های المپیک به دلیل شیوع و گسترش ویروس کرونا اتخاذ نشده است.

آقای موری که در پایان نشستی با مسئولان بلندپایه کمیته بین‌المللی المپیک سخن می‌گفت، یادآور شد: «در حالی که تنها ۱۶۲ روز تا آغاز مراسم گشایش بازی‌های المپیک توکیو باقی مانده پرسش‌ها و شایعاتی به صورت مکرر در خصوص تعویق این بازی‌ها به دلیل شیوع گسترده ویروس کرونا در کل قاره آسیا مطرح می‌شود. این در حالیست که ما با مقامات دولتی کشورهای منطقه در حال هماهنگی هستیم و تلاش داریم با حفظ آرامش برای کنترل اوضاع تلاش کنیم.»

بیماری همه‌گیر ناشی از ابتلا به ویروس کرونا که بر اساس تصمیم جدید سازمان جهانی بهداشت از این پس با نام «کوید-۱۹» شناخته می‌شود تا کنون سبب تعویق تعدادی از رویداد‌های ورزشی در چین از جمله رقابت‌های انتخابی المپیک شده است.

برگزارکنندگان رقابت‌های اتوموبیل‌رانی فرمول یک نیز روز چهارشنبه اعلام کردند که یکی از مسابقات جایزه بزرگ این فصل از رقابت‌ها که قرار بود اوایل ماه آوریل در شهر شانگهای برگزار شود به دلیل تبعات ناشی از شیوع ویروس کرونا در این کشور به تعیق افتاده است و احتمال لغو کامل آن نیز وجود دارد.

این در حالیست که پیش‌تر نیز گفته شده بود که برخی دیگر از رویدادهای ورزشی قاره آسیا تحت تاثیر گسترش غافلگیر کننده این ویروس در منطقه به احتمال زیاد در زمان مقرر برگزار نخواهد شد و به موعد دیگری موکول می‌شود.

از سوی دیگر یوریکو کواکی، فرماندار توکیو در جریان نشست اعضای کمیته برگزار کننده بازی‌های المپیک با مسئولان کمیته بین‌المللی المپیک وعده داده است که تدابیر سخت‌گیرانه‌ای برای مقابله با شیوع ویروس کرونا در مدت زمان باقی مانده تا برگزاری بازی‌ها اتخاذ و اجرایی شود.

شهردار دهکده المپیک توکیو نیز در جریان این نشست اعلام کرد که امیدوار است رطوبت بالای هوا در زمان برگزاری بازی‌ها عاملی موثر برای مهار و کنترل انتشار ویروس باشد.

تازه‌ترین گزارش در خصوص گسترش ویروس کرونا به آسیا، به خصوص به مناطق هم مرز با کشور چین به قرنطینه شدن یک منطقه مسکونی در ویتنام مربوط می‌شود. مقامات دولتی در ویتنام روز پنجشنبه اعلام کردند که منطقه‌ای مسکونی با ۱۰ هزار جمعیت به دلیل نگرانی‌های از نفوذ ویروس کرونا به صورت کامل تحت قرنطینه قرار گرفته که این مورد در نوع خود بی سابقه محسوب می‌شود.

ویتنام تا کنون از شناسایی و تایید ۱۵ مورد ابتلا به ویروس کرونا در داخل این کشور خبر داده است. کرونا در دیگر کشورهای آسیایی از جمله سنگاپور و تایلند به ترتیب ۵۰ و ۳۲ نفر را آلوده کرده و کره جنوبی و ژاپن نیز هر کدام از شناسایی ۲۸ مورد ابتلا به این ویروس خبر داده‌‌‌اند.

این در حالیست که تا کنون دو نفر در هنگ کنگ و فیلیپین، کشورهایی که به ترتیب ۴۹ و ۳ مورد ابتلا به ویروس کرونا در آنجا ثبت شده در پی ابتلا به این ویروس جان باخته‌اند.

بر اساس آخرین آمار ارائه شده از سوی منابع دولتی در چین شمار قربانیان ویروس کرونا در این کشور طی بیست و چهار ساعت گذشته پس از ۲۴۲ مورد مرگ جدید ناشی از ابتلا به این ویروس به ۱۳۵۵ نفر افزایش یافته است.

به توئیتر یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

شیوع کرونا در جهان؛ احتمال تعویق بازی‌های المپیک توکیو قوت گرفت

شیوع ویروس کرونا؛ از آمار ۱۳۸۰ نفری جان‌باختگان تا انتقاد آمریکا از چین

تاثیر شیوع کرونا بر جهان ورزش؛ برگزاری المپیک توکیو چالش‌برانگیز شد