بازداشت اعضاء شبکه جعل ویزای شنگن در الجزایر

بازداشت اعضاء شبکه جعل ویزای شنگن در الجزایر
Copyright  عکس از آرشیو آسوشیتدپرس
نگارش از یورونیوز فارسی

چند تن از کارکنان یک آژانس گردشگری در شهر اوران الجزایر به ظن جعل صدور ویزاهای جعلی شنگن توسط پلیس بازداشت شدند.

چند تن از کارکنان یک آژانس گردشگری در شهر اوران الجزایر به ظن جعل صدور ویزاهای جعلی شنگن بازداشت شدند.

پلیس قضایی اوران پس از بررسی گذرنامه تعدادی از مشتریان یک آژانس گردشگری که به آنها وعده اخذ ویزا (روادید) برای سفر به کشورهای عضو پیمان اروپایی شنگن داده بود، نسبت به جعلی بودن این ویزاها مشکوک می‌شود. سپس در جریان بازرسی‌های انجام شده از دفاتر متعلق به این آژانس، دستگاه‌های پیشرفته چاپ و اسکن و صدور هولوگرام به دست آمد که بر ظن پلیس افزود.

پلیس قضایی اوران روز چهارشنبه با انجام عملیاتی غافلگیرانه تعدادی از کارکنان این آژانس گردشگری را برای انجام تحقیقات بیشتر برای شناسایی شبکه جعل ویزای شنگن، به طور موقت بازداشت کرد.

پلیس اوران سال گذشته نیز شبکه‌ای از کارکنان یک آژانس گردشگری دیگر را به ظن جعل ویزای شنگن بازداشت کرد که سپس اتهام آنها با انجام بازجویی و برررسی بیشتر اثبات شد.

پلیس الجزایر هنوز اعلام نکرده که میان این دو شبکه دخیل در صدور ویزای تقلبی شنگن ارتباطی وجود دارد یا خیر.

سال گذشته، شش نفر نیز در هند به دلیل ارائه برچسب تقلبی ویزای شنگن توسط پلیس قضایی این کشور بازداشت شدند. چهار نفر از این افراد برچسب تقلبی ویزای شنگن را به سفارت آمریکا در بمبئی ارائه کرده بودند تا برای دریافت روادید این کشور، سوابق سفر خود را درخشان‌تر نشان دهند.

از آنجایی که ویزای شنگن یکی از روادید قدرتمند جهان به شمار می‌رود، جاعلان اغلب ساختارهایی پیچیده‌ای برای صدور و توزیع آن ایجاد می‌کنند.

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

مطالب مرتبط