Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

وعده رئیس جدید کارگروه شنگن برای توقف کنترل‌های مرزی غیرقانونی در حوزه شنگن

وعده رئیس جدید کارگروه شنگن برای توقف کنترل‌های مرزی غیرقانونی در حوزه شنگن
Copyright 
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

«زمان آن رسیده که پیشرفت کنیم. زیرا مدت طولانی است که منطقه شنگن با ایجاد کنترل‌های مرزی داخلی غیرقانونی در معرض خطر بوده است.»

آگهی

کمیته آزادی‌های مدنی، عدالت و امور داخلی پارلمان اروپا، تانیا فایون، سیاستمدار اهل اسلوونی و عضو سوسیال دموکرات این پارلمان را به عنوان رئیس کارگروه ویژه حوزه شنگن انتخاب کرد.

خانم فایون ضمن اعلام این خبر در وب‌سایت شخصی خود متعهد شد تا در زمینه بازیابی جایگاه و شهرت قلمرو بدون مرز اروپا تلاش کند. وی همچنین اظهار داشت که زمان عبور از دوران طولانی به مخاطره افتادن «شهرت» این قلمرو فرا رسیده است. تانیا فایون گفت: «زمان آن رسیده که پیشرفت کنیم. زیرا مدت طولانی است که منطقه شنگن با ایجاد کنترل‌های مرزی داخلی غیرقانونی در معرض خطر بوده است.»

خانم فایون پیش از این نیز گزارشگر اتحادیه اروپا برای اصلاحات شنگن در موضوع مهاجرت و قوانین پناهندگی و همچنین گزارشگر کمیته آزادی‌های مدنی، عدالت و امور داخلی پارلمان اروپا برای بازنگری قوانین کنترل مرزی موقت در این منطقه بود.

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

از جمله وظایف کارگروه جدید به رهبری تانیا فایون، بررسی پرونده کرواسی و شرایط این کشور برای پیوستن به حوزه شنگن خواهد بود.

پیشتر کمیسیون اروپا فعالیت چندین گروه‌ غیردولتی کرواسی برای عقب راندن پناهجویان از مرزهای این کشور و رفتار خشونت‌آمیز و غیرقانونی این گروه‌ها با مهاجران در مرزهای بوسنی و هرزگوین را «غیرقابل قبول» خواند و تانیا فایون نیز در آن زمان نسبت به واکنش نه چندان محکم کمیسیون اروپا در این زمینه اظهار ناامیدی کرد.

کمیسیون اروپا در ماه‌های گذشته از انجام اقدامات لازم توسط کرواسی و رعایت قوانین و استاندارهای درخواست عضویت در شنگن خبر داد که این موضوع، انتقاد مقامات اسلوونی را در پی داشت. نخست وزیر اسلوونی این تصمیم را سیاسی خوانده و گفته بود که کرواسی برای عضویت در شنگن ابتدا باید به اختلاف مرزی خود با این کشور رسیدگی کند.

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

مطابق پیش‌نویس پارلمان اروپا؛ دسترسی بریتانیا به اطلاعات حوزه شنگن قطع می‌شود

قانون ویزای شنگن تغییر کرد؛ از افزایش قیمت تا صدور روادید ۵ ساله

تصاویری از رای‌گیری در پارلمان اتحادیه اروپا و پیروزی دوباره روبرتا متسولا