Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

قانون ویزای شنگن تغییر کرد؛ از افزایش قیمت تا صدور روادید ۵ ساله

قانون ویزای شنگن تغییر کرد؛ از افزایش قیمت تا صدور روادید ۵ ساله
Copyright عکس از آسوشیتدپرس
Copyright عکس از آسوشیتدپرس
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

صدور ویزا از روز دوم فوریه در تمامی کنسولگری‌های کشورهای عضو پیمان محدوده سفر شنگن بر پایه قانون جدید و با اعمال افزایش هزینه ۳۳ درصدی آغاز شد.

آگهی

صدور ویزای شنگن از ۲ فوریه، فرادی روزی که بریتانیا رسما از اتحادیه اروپا جدا شد، در تمامی کنسولگری‌های کشورهای عضو پیمان محدوده شنگن بر پایه قانون جدید و با اعمال افزایش هزینه ۳۳ درصدی آغاز شده است.

بر پایه قانونی که اجرای آن از روز یکشنبه گذشته آغاز شد، هزینه صدور ویزا برای هر فرد بزرگسال از ۶۰ یورو به ۸۰ یورو افزایش یافته است. این رقم برای کودکان ۶ تا ۱۲ سال نیز با ۵ یورو افزایش به ۴۰ یورو رسیده است. البته این هزینه برای شهروندان کشورهایی که با اتحادیه اروپا توافقنامه تسهیل صدور ویزا امضا کرده‌اند، همچون گذشته ۳۵ یورو است.

اتحادیه اروپا همچنین از کشورهای عضو پیمان شنگن خواسته تا امکان تکمیل و ارسال الکترونیکی فرم‌های درخواست ویزا را فراهم کنند. بر این اساس، اختیار تشخیص صحت امضا الکترونیکی متقاضیان نیز به کشور دریافت کننده تقاضا واگذار شده است.

مطابق قانون جدید متقاضیان ویزای شنگن می توانند ۶ ماه پیش از انجام سفر، درخواست ویزای خود را به کنسولگری کشورهای عضو پیمان شنگن ارائه کنند. این فاصله زمانی برای برخی مشاغل خاص از جمله دریانوردان تا ۹ ماه افزایش یافته است. این در حالی است که پیش از این، درخواست‌های ویزا باید ۳ ماه پیش از سفر ارائه می‌شد.

همچنین بر پایه این قانون، متقاضیان ویزا دیگر نیازی به سفر به کشور ثالث نخواهند داشت. چرا که اگر عضوی از اتحادیه اروپا خدمات کنسولی خود را به هر دلیلی در کشور محل اقامت متقاضی متوقف کند، این امر باید توسط کنسولگری عضو دیگری که در آن کشور فعال است، انجام شود.

این قانون برای افرادی که به طور مکرر به اروپا سفر می‌کنند این تسهیلات را قائل شده تا درخواست ویزای پنج ساله کنند. تایید این درخواست منوط به این است که از ویزاهای پیشین استفاده قانونی شده باشد، فرد در مدت قانونی از محدوده شنگن خارج شده و نیز دارای تمکن مالی خوبی باشد.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

درخواست مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا؛ آیا خط مشی واحد در قبال اسرائیل و فلسطین ممکن می‌شود؟

اتحادیه اروپا طرح تخصیص سود دارایی‌های مسدود شده روسیه به دفاع از اوکراین را تصویب کرد

چند سیاستمدار اروپایی با هشتگ «نه از طرف من» به پیام تسلیت اتحادیه اروپا برای مرگ رئیسی انتقاد کردند