Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

دو زن روس مشکوک به ابتلا به ویروس‌کرونا از قرنطینه گریختند

A group of local officials walk inside the sanatorium in Bogandinsky in the Tyumen region, about 2150 kilometers (1344 miles) east of Moscow, western Siberia, Russia, Tuesday,
A group of local officials walk inside the sanatorium in Bogandinsky in the Tyumen region, about 2150 kilometers (1344 miles) east of Moscow, western Siberia, Russia, Tuesday, Copyright AP
Copyright AP
نگارش از یورونیوز
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

عدم رسیدگی پزشکان، شرایط نامناسب بیمارستان و ترس از آلوده شدن بیشتر باعث شد که یکی از این زنان برای فرار از قرنطینه از پنجره بیمارستان بیرون بپرد و دیگری با غیرفعال کردن قفل الکترونیکی درِ قرنطینه از بیمارستان بگریزد.

آگهی

دو زن مشکوک به ابتلا به ویروس کرونا که در روسیه قرنطینه شده بودند می‌گویند که به دلیل عدم رسیدگی پزشکان، شرایط نامناسب بیمارستان و ترس از آلوده شدن بیشتر از این مرکز درمانی گریخته‌اند.

یکی از این زنان روس برای فرار از قرنطینه از پنجره بیمارستان بیرون پریده و دیگری با غیرفعال کردن قفل الکترونیکی درِ خروجی از بیمارستان گریخته است.

یکی از از این زنان در اینستاگرامش نوشته است که چهار روز پس از بازگشت از چین، پسرش با تب و سرفه مواجه می‌شود و آنها به اورژانس مراجعه می‌کنند. پزشکان ابتدا تشخیص می‌دهند که فرزندش به یک نوع ویروس که عامل بروز عفونت تنفسی است، مبتلا شده و سپس مادر و پسر را برای انجام آزمایش تشخیص ابتلا به ویروس کرونا به بیمارستان انتقال می‌دهند.

فرزند این زن پس از چند روز درمان شده است اما این زن می‌گوید که پرسنل بیمارستان اهمیتی به مسائل حفاظتی مثل داشتن ماسک و لباس‌های محافظ نمی‌دادند. این زن روز پنجم پس از آن که احساس بد حالی بیشتری می‌کند، تصمیم می گیرد از طریق پنجره بیمارستان فرار کند.

زن دیگری نیز در شهر سن‌پترزبورگ پس از بازگشت از چین با گلو درد مواجه می‌شود و به اورژانس مراجعه می‌کند. پزشکان به او می گویند که پس از انجام آزمایش تشخیص ویروس کرونا و در صورتی که نتیجه آن منفی باشد، بعد از ۲۴ ساعت می‌تواند بیمارستان را ترک کند اما روز بعد به او می‌گویند با این که نتیجه آزمایش منفی است ولی باید دو هفته دیگر در قرنطینه بیمارستان بماند.

این زن روس پس از ابراز شکایت‌های بسیار از شرایط قرنطینه‌اش در بیمارستان، سرانجام به طور اتفاقی نحوه باز کردن قفل الکترونیکی درِ قرنطینه را یاد می‌گیرد و موفق می‌شود به این روش از بیمارستان فرار کند.

مقامات روسی هنوز به انتشار این خبر واکنش نشان نداده‌اند و صحت و سقم یا جزئیات آن هنوز محرز نشده است.

در روسیه تاکنون تنها ۲ مورد ابتلا به ویروس کرونا گزارش شده است با این حال مقامات روسی اقدامات وسیعی برای جلوگیری از شیوع این بیماری انجام داده‌اند و صدها نفر را پس از بازگشت از چین برای انجام اقدام‌های احتیاطی و پیشگیرانه در بیمارستان‌ها قرنطینه کرده‌اند.

به گزارش آشیتدپرس، بسیاری از کسانی که در بیمارستان‌های روسیه قرنطینه شده‌اند از شرایط وخیم اتاق‌ها، عدم رسیدگی پزشکان و رعایت پروتکل قرنطینه شکایت دارند.

بر اساس آخرین تحولات مربوط به شیوع کروناویروس، تنها در ۲۴ ساعت گذشته ۱۴ هزار و ۸۴۰ مورد جدید به تعداد مبتلایان اضافه شده است و ۲۴۲ نفر نیز روز چهارشنبه در استان هوبی چین جان باخته‌اند.

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

هشدار و موضع پوتین نسبت به استخراج ارز‌های دیجیتال در روسیه

بحثِ ممنوعیت حجاب اسلامی در روسیه؛ رویکرد دولت پوتین، مفتی‌ها و رهبران جمهوری‌های خودمختار چیست؟

هشدار کرملین به ناتو: استقرار موشک‌های آمریکایی در اروپا را برنمی‌تابیم