Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

مقام‌های سیاسی قربانیان جدید ویروس کرونا در چین؛ شمار تلفات به ۱۳۵۵ افزایش یافت

مقام‌های سیاسی قربانیان جدید ویروس کرونا در چین؛ شمار تلفات به  ۱۳۵۵ افزایش یافت
Copyright AP
Copyright AP
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

جدا از بلندپایه ترین مقام سیاسی استان هوبئی، دبیر اول حزب کمونیست در شهر ووهان، کانون اصلی شیوع ویروس کرونا در چین نیز که اواخر ماه ژانویه به دلیل مدیریت سوء و نیز واکنش بسیار کند به ظهور ویروس کرونا مورد انتقاد و سرزنش قرار گرفته بود نیز از سمت خود برکنار شده است.

آگهی

مقامات ارشد سیاسی استان هوبئی و مرکز آن شهر ووهان در چین که از آن به عنوان کانون اصلی شیوع ویروس کرونا نام برده می‌شود از سمت خود برکنار شدند.

خبرگزاری رسمی چین روز پنجشنبه با اعلام این خبر تصریح کرد که جیانگ چائولیانگ، دبیر و نماینده اول حزب کمونیست در استان هوبئی واقع در مرکز چین از سمت خود برکنار و یینگ یونگ،‌ شهردار شانگهای جایگزین وی شده است.

بلندپایه ترین مقام سیاسی استان هوبئی در حالی از کار برکنار می‌شود که شمار افراد مبتلا به ویروس کرونا و نیز قربانیان این ویروس روز پنجشنبه افزایش چشمگیری داشته‌اند. بر اساس آخرین آمار ارائه شده از سوی منابع دولتی در چین شمار قربانیان ویروس کرونا در این کشور طی بیست و چهار ساعت گذشته پس از ۲۴۲ مورد مرگ جدید ناشی از ابتلا به این ویروس به ۱۳۵۵ نفر افزایش یافته است.

از سوی دیگر مقامات چینی اعلام کرده‌اند که طی مدت مشابه ۱۴ هزار و ۸۴۰ مورد جدید از ابتلا به ویروس کرونا در این کشور شناسایی و تایید شده است که با این احتساب تعداد مبتلایان به این ویروس از دسامبر گذشته تاکنون در مجموع به ۶۰ هزار نفر می‌رسد.

دولت چین به دلیل آنچه سهل انگاری و ناکارآمدی در مدیریت بحران ناشی از شیوع ویروس کرونا خوانده می‌شود به شدت از سوی افکار عمومی تحت فشار قرار دارد و به نظر می‌آید که با افزایش روزانه شمار مبتلایان و قربانیان ویروس کرونا این فشار به نحو چشمگیری بر نحوه تصمیم‌گیری‌های سیاسی و اقتصادی در کشور تاثیر می‌گذارد.

در راستای همین فشارها،‌ جدا از بلندپایه ترین مقام سیاسی استان هوبئی، دبیر اول حزب کمونیست در شهر ووهان، کانون اصلی شیوع ویروس کرونا در چین نیز که اواخر ماه ژانویه به دلیل مدیریت سوء و نیز واکنش بسیار کند به ظهور ویروس کرونا مورد انتقاد و سرزنش قرار گرفته بود نیز از سمت خود برکنار شده است.

از سوی دیگر به گزارش رسانه‌های چین دو مسئول بلند پایه کمیسیون استانی بهداشت در استان کوبئی نیز به دلیل اهمال و سهل انگاری در زمینه کنترل و مهار ویروس کرونا از سمت خود کنار گذاشته شده‌اند.

تقریبا تمام بخش‌ها و مناطق مسکونی در استان هوبئی از بیست و سوم ژانویه تحت قرنطینه کامل قرار گرفته و به حدود ۵۶ میلیون نفری که در این استان سکونت دارند اجازه خروج از استان داده نمی‌شود.

شی جین پینگ، رئیس جمهوری چین روز چهارشنبه از نشانه‌های یک تحول مثبت در کنترل و مهار این بیماری همه‌گیر خبر داد که به گفته وی از «اقدامات و تدابیر سخت گیرانه» تدارک دیده شده از سوی دولت ناشی می‌شود.

به توئیتر یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

گردشگر چینی در فرانسه،‌ نخستین قربانی کرونا بیرون از آسیا

ایران مرگ یک بیمار بر اثر ابتلا به ویروس کرونا را تکذیب کرد

کلاهبرداری بانکی در چین؛ مال‌باختگان معترض پس از چند ماه هنوز در بازداشت نیروهای امنیتی هستند