Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

سازمان جهانی بهداشت: ویروس کرونا تهدید بسیار جدی برای جهان است

سازمان جهانی بهداشت: ویروس کرونا تهدید بسیار جدی برای جهان است
Copyright AP
Copyright AP
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

تدروس آدهانوم، رئیس سازمان جهانی بهداشت در آغاز نشست دو روزه با هدف تسریع در درمان بیماری‌های ویروسی از جمله ویروس جدید کرونا در ژنو تاکید کرد که شیوع ویروس چینی کرونا، یک تهدید بسیار جدی برای کل جهان است.

آگهی

تدروس آدهانوم، رئیس سازمان جهانی بهداشت در آغاز نشست دو روزه با هدف تسریع در درمان بیماری‌های ویروسی از جمله ویروس جدید کرونا در ژنو تاکید کرد که شیوع این ویروس جدید، تهدیدی بسیار جدی برای کل جهان است.

آقای تدروس در این نشست همچنین با ارائه آخرین آمار درباره این ویروس گفت: «تا به امروز آلوده شدن ۴۲ هزار و ۷۰۸ نفر به کرونا تایید و مرگ ۱۰۱۷ نفر نیز گزارش شده است.»

با وجود اینکه ۹۹ درصد موارد ابتلا در چین است و وضعیت اضطراری را برای این کشور ایجاد کرده اما با این حال این موضوع تهدیدی بسیار خطرناک برای سایر نقاط جهان نیز است
تدروس آدهانوم
رئیس سازمان جهانی بهداشت

وی افزود: «با وجود اینکه ۹۹ درصد موارد ابتلا در چین است و وضعیت اضطراری را برای این کشور ایجاد کرده اما با این حال این موضوع تهدیدی بسیار جدی برای سایر نقاط جهان نیز است.»

وی با اشاره به موارد آلوده شدن افراد به کرونا در بریتانیا و فرانسه تصریح کرد: «تعداد کم افراد آلوده شده می‌تواند جرقه‌ای باشد که یک آتش بزرگ را ایجاد کند. اما اکنون تنها یک جرقه است. هدف ما مهار این موضوع است.»

در این نشست دو روزه حدود ۴۰۰ دانشمند از سراسر جهان برای دستیابی به یک درمان برای ویروس کرونا گردهم آمده‌اند. 

آقای آدهانوم از کشورهایی که برای درمان افراد مبتلا به ویروس کرونا درگیر هستند خواست تا یافته‌های خود را به اشتراک بگذارند تا مقابله با شیوع آن تسریع شود. 

سازمان جهانی بهداشت در تاریخ ۳۰ ژانویه (۱۰ بهمن) به دلیل شیوع این ویروس جدید در چین و سرایت آن به کشورهای دیگر جهان، وضعیت اضطراری بین‌المللی اعلام کرد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بحران دارویی در ایران؛ شیوع کرونا در سایه تحریم‌های آمریکا

پزشکان چینی به درمان ویروس‌ کرونا با پلاسمای خون شفایافتگان روی آوردند

اوکراین: اگر مسکو با «حسن‌ نیت» عمل کند آماده مذاکره با روس‌ها هستیم