ویروس کرونا؛ چین ۵۶ میلیون نفر را قرنطینه کرده است

ویروس کرونا؛ چین ۵۶ میلیون نفر را قرنطینه کرده است
Copyright AP
Copyright AP
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

با افزایش افراد مبتلا به این ویرس تاکنون ۱۲۸۷ نفر که به این ویروس مبتلا شده‌اند در قرنطینه قرار گرفته اند. مقامات چین اعلام کرده‌اند که تاکنون ۴۱ نفر جانشان را در اثر ابتلا به این ویروس از دست داده‌اند.

آگهی

با گسترش ویروس کرونا در چین، مقامات این کشور حوزه قرنطینه بهداشتی را در استان هوبئی افزایش داده‌اند و اکنون ۵۶ میلیون نفر در قرنطینه هستند.

این تمهیدات با این هدف صورت می گیرد که از گسترش این ویروس که نخستین بار در شهر ووهان مشاهده شد، جلوگیری شود.

پنج شهر دیگر از استان هوبئی به ۱۳ شهر قبلی که در قرنطینه بودند اضافه شده‌اند.

مقامات چینی همچنین اقدامات مرتبط با قرنطینه ملی خود را به حمل و نقل عمومی نیز گسترش داده اند و تمام انواع حمل و نقل عمومی به مقصد شهرهای قرنطینه شده را متوقف کرده‌اند.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

همچنین با افزایش شمار افراد مبتلا به این ویرس تاکنون ۱۲۸۷ نفر که به این ویروس مبتلا شده‌اند در قرنطینه قرار گرفته اند. مقامات چین اعلام کرده‌اند که تاکنون ۴۱ نفر جانشان را در اثر ابتلا به این ویروس از دست داده‌اند.

این ویروس کشنده در حالی در حال گسترش در چین است که مردم این کشور جشن‌های سال نو چینی را آغاز کرده‌اند، با این حال بسیاری از جشن‌ها از بیم گسترش این ویروس لغو شده‌اند.

مقامات چینی همچنین اعلام کرده‌اند که ساخت یک بیمارستان جدید را در شهر ووهان آغاز کرده‌اند تا در صورت گسترش بیشتر این ویروس امکانات بهداشتی لازم برای بستری کردن بیماران وجود داشته باشد. مقامات گفته‌آند که این بیمارستان ۱۰۰۰ تختخوابه را ظرف شش روز خواهند ساخت.

این ویروس در حال حاضر به اروپا هم رسیده است و سه مورد ابتلا به آن در فرانسه تایید شده است. یک مورد در شهر بوردو در غرب فرانسه و دو مورد نیز در اطراف پاریس مشاهده شده است.

از سوی دیگر یک مورد ابتلا به این ویروس هم در استرالیا یافت شده است. پیش از این مواردی از ابتلا به این ویروس در کره جنوبی، ژاپن، تایوان، تایلند و آمریکا نیز مشاهده شده بود. هنوز مقامات ایرانی گزارشی از احتمال ابتلای فرد یا افرادی به این ویروس در ایران منتشر نکرده‌اند.

مقامات چین از کسانی که از مناطق آلوده به این ویروس در چین به خانه باز می گردند خواسته اند که به مدت ۱۴ روز در خانه بمانند تا اگر مبتلا به این ویروس شده باشند، باعث شیوع آن در جامعه نشوند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

شیوع ویروس مرموز در چین؛ اولین مورد در آمریکا ثبت شد

چین و فروش تجهیزاتی با کاربرد نظامی به روسیه؛ هدف واشنگتن از انتشار عمومی اطلاعات محرمانه چیست؟

طوفان در چین آدم‌ها را در خواب از آپارتمان‌های بلندمرتبه بیرون کشید