Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

جزایر توریستی اسپانیا علیه «گردشگری الکل» قانون وضع کردند

ممنوعیت گردشگری الکل در جزایر اسپانیایی
ممنوعیت گردشگری الکل در جزایر اسپانیایی Copyright AP
Copyright AP
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

در قانون مصوب برای مقابله با ترویج و مصرف بی رویه مشروبات الکلی برای متخلفان از جمله بارهایی که «اوپن بار» یا «بارگردی» را ترویج کنند در مجموع تا ۶۰۰ هزار یورو جریمه نقدی در نظر گرفته شده است.

آگهی

دولت منطقه‌ای بالئاری در اسپانیا قانونی را به تصویب رسانده که برای مصرف‌کنندگان حرفه‌ای مشروبات الکلی به خصوص صاحبان بارها و میخانه‌های این منطقه چندان خوشایند نیست.

این قانون با هدف مقابله با جذب گردشگر از طریق فراهم کردن زمینه مصرف بی‌حد‌و‌حصر الکل در برخی از مناطق ساحلی مورد علاقه جوانان اروپایی، به تصویب رسیده است.

بالئاری مجموعه ای از جزایر پر جاذبه برای گردشگران جهان و بویژه جوانان اروپایی در غرب دریای مدیترانه است که از بخش های خودمختار اسپانیا به شمار می رود. این منطقه توریستی به دلیل عرضه تسهیلات ارزان قیمت برای برپایی جشن‌ و گردهم‌آیی‌های تفریحی در میان جوانان اروپایی شهرت دارد اما تبعات ناشی از مصرف بی رویه مشروبات الکلی در میان گردشگران ساکنان این منطقه را به شدت نگران و آزرده کرده است.

AP
پلیس اسپانیا در حال گشت زنی در یک منطقه تفریحی در مایورکاAP

دولت منطقه ای بالئاری روز جمعه با انتشار بیانیه ای اعلام کرد: «این نخستین قانون از نوع خود در سراسر اروپا است که ترویج و فروش مشروبات الکلی در برخی مناطق توریستی را با محدودیت هایی همراه می کند.»

قانون یاد شده قرار است در سه بخش شناخته شده و شاخص از این مجمع‌الجزایر که مصرف بیش از حد مشروبات الکلی از سوی گردشگران جوان در آن بسیار رایج و مرسوم است به اجرا گذاشته شود.

سواحل آرنال و مایورکا و نیز مجموعه بارهای منطقه سن آنتونیو پورتمانی که بخشی از جزیره ایبیزا محسوب می شود از جمله سه بخشی هستند که محدودیت های ترویج و فروش مشروبات الکلی در آن به اجرا درخواهد آمد.

در قانون یاد شده همچنین هرگونه تبلیغ و ترفند برای ترغیب به مصرف بی رویه الکل نظیر«اوپن بار» که بر اساس آن با مبلغی قابل قبول می توان بدون محدودیت نوشیدنی الکل مصرف کرد و یا «ساعت‌های خوش» که بارها برای جلب مشتری مشروبات الکلی را در زمان های کم تردد با تخفیف و بهای ارزان ارائه می کنند، ممنوع اعلام شده است.

مقابله با «پاب کراولینگ» پدیده ای که به نوعی می توان از آن به عنوان «بار گردی» یا از این بار به بار دیگر رفتن یاد کرد نیز از جمله مواردی است که در قانون مصوب دولت منطقه ای بالئاری برای محدود و متوقف کردن آن تمهیداتی در نظر گرفته شده است.

دولت منطقه ای بالئاری همچنین تصمیم گرفته است که با پدیده «بالکونینگ» که در بسیاری از اقامتگاه‌ها و هتل های مراکز تفریحی این منطقه رایج است به شدت مقابله کند. 

«بالکونینگ» پریدن از بالکون و مکان‌های پر ارتفاع به درون استخر یا جهش از بالکونی به بالکون دیگر است که بیشتر در میان گردشگران جوان انگلیسی و ایرلندی رواج دارد. انجام این حرکت در گردشگاه های بالئاری سوانح مرگبار متعددی را باعث شده است.

به موجب قانونی که دولت منطقه‌ای بالئاری وضع کرده بالکونینگ از این پس در سراسر این مجمع الجزایر ممنوع است و افرادی که به انجام آن اقدام کنند و یا اجازه انجام آن را بدهند از ۶ تا ۶۰ هزار یورو جریمه می شوند.

در قانون مصوب برای مقابله با ترویج و مصرف بی رویه مشروبات الکلی برای متخلفان از جمله بارهایی که «اوپن بار» یا «بارگردی» را ترویج کنند در مجموع تا ۶۰۰ هزار یورو جریمه نقدی در نظر گرفته شده است.

دولت منطقه‌ای بالئاری هدف از تصویب و اجرای این قانون را تغییر و تحول واقعی در مدل گردشگری این مناطق پر جاذبه عنوان کرده است.

مجمع‌الجزایر بالئاری که از جزایری چون مایورکا، مینورکا، ایبیزا، فورمنترا و چند جزیره دیگر تشکیل شده سال ۲۰۱۸ میلادی مقصد نزدیک به ۱۴ میلیون گردشگر از نقاط مختلف جهان بوده است.

این جزایر به نوعی دومین منطقه توریستی اسپانیا محسوب می شوند، حال آنکه اسپانیا خود از جمله بزرگ ترین مقاصد گردشگری در جهان است.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تولد ودکا؛ نقش خالق جدول مندلیف در پیدایش نوشیدنی محبوب روسی

تصمیم دادگاهی در آلمان: خماری ناشی ازنوشیدن الکل نوعی بیماری است

تصاویر جشن و پایکوبی بازیکنان تیم ملی و مردم اسپانیا در خیابان‌های مادرید؛ بازگشت قهرمان یورو۲۰۲۴