خبرگزاری کویت: توییتر ما هک شده بود،‌ خبر خروج نیروهای آمریکا درست نیست

برج آزادی کویت
برج آزادی کویت   -  Copyright  عکس از ای پی
نگارش از یورونیوز فارسی

خبری که دربارهٔ خروج قریب‌الوقوع نیروهای آمریکایی روی توییتر این شکبهٔ خبری منتشر شده بود، نتیجهٔ هک شدن این حساب توییتری بوده است.

دولت کویت اعلام کرد وبسایت خبرگزاری رسمی این کشور موسوم به «کونا» (KUNA) هک شده بوده و این امر به انتشار گزارشی نادرست از «خروج نیروهای آمریکایی از این کشور» انجامیده است.

طارق المزرم، رئيس دفتر ارتباطات دولت کویت در توییتر خود خبر هک شدن وبسایت شبکهٔ خبری کونا را اعلام کرد.

مسئولان رسانهٔ رسمی کویت اعلام کردند خبری که دربارهٔ خروج قریب‌الوقوع نیروهای آمریکایی روی حساب توییتری این شکبهٔ خبری منتشر شده بود نتیجهٔ هک شدن این حساب توییتری بوده است.‌ 

مسولان «کونا» ضمن اعلام این خبر در توییتر، حق پیگری قانونی عاملان را برای خود محفوظ دانستند اما از هیچ عامل احتمالی نام نبردند.

در این خبر آمده بود که وزارت دفاع کویت نامه‌ای از فرماندهٔ نیروهای آمریکایی مستقر در این کشور دریافت کرده است با این مضمون که نیروهای آمریکایی ظرف سه روز از پایگاهی در کویت خارج می‌شوند.

ایران در ساعات اولیه بامداد چهارشنبه دو پایگاه نظامی ایالات متحده در عراق را هدف حملهٔ موشکی قرار داد و اعلام کرد این حملات به انتقام کشته شدن قاسم سلیمانی، فرماندهٔ نیروی قدس سپاه به دست نیروهای آمریکایی انجام شده است.

مطالب مرتبط