کرهٔ جنوبی:‌ آماده گفتگوهای مکرر با کره شمالی هستیم

مون جائه این، رئیس جمهوری کرهٔ جنوبی
مون جائه این، رئیس جمهوری کرهٔ جنوبی Copyright عکس از ای پی
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

«گفتگوهای ایالات متحده و کرهٔ شمالی باید ادامه یابد و تهدید و تحریک به هیچکس کمکی نمی‌کند.»

آگهی

مون‌ جائه-این، رئیس جمهوری کرهٔ جنوبی اعلام کرد کشورش «نیاز مبرمی» برای شیوه‌های عملیِ تقویت پیوندها با کرهٔ شمالی دارد. وی افزود که آمادگی دارد در صورت لزوم با رهبر کرهٔ شمالی دیدارهای مکرر داشته باشد.

آقای مون اعلام کرد:‌ «در وضعیتی که گفتگوهای کرهٔ شمالی و ایالات متحده آمریکا به بن‌بست رسیده و حتی در مورد روابط دو کره نگران بازگشت به عقب هستیم، نیاز مبرمی به راه‌های عملی داریم که همکاری‌های میان دو کره را تقویت کند.»

رئيس جمهوری کرهٔ جنوبی ضمن ابراز تأسف از عدم پیشرفت مذاکرات آمریکا و کرهٔ شمالی، در سخنانی به مناسبت سال نو میلادی در سئول، خواستار گفتگو با کیم‌ جونگ-اون، رهبر کرۀ شمالی شد و همزمان وعده داد که ارتباط میان آمریکا و کرهٔ شمالی را تسهیل کند.

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

مون جائه-این همچنین گفت:‌ «می‌خواهیم دورانی بسازیم که جدایی دیگر سد راه صلح و شکوفاییِ کره‌ٔ شمالی و جنوبی نباشد.» او در ادامه افزود: «گفتگوهای ایالات متحده و کرهٔ شمالی باید ادامه یابد و تهدید و تحریک به هیچکس کمکی نمی‌کند.»

این در حالی است که رهبر کرهٔ شمالی همزمان با سال نو اعلام کرد که قصد دارد برنامهٔ هسته‌‌ای کشورش را توسعه دهد و از معرفی یک «سلاح استراتژیک جدید» در آینده نزدیک سخن گفت.

کرهٔ شمالی به درخواست‌های اخیر کرهٔ جنوبی واکنشی نشان نداده است و برنامه‌ٔ همکاری‌های مشترک دو همسایه به خاطر تحریم‌های بین‌المللی متوقف شده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پمپئو: تیراندازی مرزبانان کره شمالی و جنوبی اتفاقی بود

ترامپ تولد کیم جونگ اون را تبریک گفت

دو فروند موشک کره شمالی در دریای ژاپن فرود آمد