Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

دو فروند موشک کره شمالی در دریای ژاپن فرود آمد

 دو فروند موشک کره شمالی در دریای ژاپن فرود آمد
Copyright REUTERS/Kim Hong-Ji
Copyright REUTERS/Kim Hong-Ji
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

این یازدهمین آزمایش موشکی کره شمالی در سال جاری میلادی محسوب می شود و علیرغم دیدارهای رودرروی رهبر این کشور با دونالد ترامپ پیشرفت محسوسی در باره توافق در مورد برنامه هسته ای پیونگ یانگ ایجاد نشده است.

آگهی

کره شمالی بامداد امروز ۱۰ مهر (۲ اکتبر) و چند ساعت پس از اینکه اعلام کرد مذاکرات هسته‌ای با آمریکا را از سر می‌گیرد، احتمالا از یک زیردریایی دستکم یک فروند موشک بالستیک شلیک کرده است.

مقامات کره جنوبی می‌گویند كه موشك از نزدیکی بندر ونسان در استان کانگوون پرتاب شده و پس از پیمودن مسافتی حدودا ۴۵۰ کیلومتر در دریای ژاپن فرود آمده است. توکیو از احتمال نیمه شدن موشک پرتابی به دو قبل از سقوط در آبهای منطقه ویژه اقتصادی این کشورنیز سخن به میان آورده و افزوده است که تحقیقات در این باره را آغاز کرده است.

این یازدهمین آزمایش موشکی کره شمالی در سال جاری میلادی محسوب می‌شود. پیونگ یانگ تا کنون به این ادعای همسایه‌های خود پاسخ نداده است.

بیشتر بخوانید:

شینزو آبه، نخست وزیر ژاپن در این باره گفت که این آزمایش موشکی نقض قطعنامه‌های شورای امنیت سازمان ملل است که کره شمالی را از استفاده از فناوری این موشک‌های بالستیک منع کرده است.

شورای امنیت ملی کره جنوبی نیز با ابراز نگرانی شدید خود احتمال داد که این شلیک از زیردریایی نظامی حامل موشک‌های بالستیک (اس‌ال‌بی‌ام) صورت گرفته شده باشد.

ساعاتی قبل از این آزمایش موشکی پیونگ‌یانگ اعلام کرده بود قصد دارد مذاکرات هسته‌ای را با واشنگتن از اواخر این هفته از سر گیرد.

مذاکره میان ایالات متحده و کره شمالی در رابطه با تسلیحات هسته‌ای از فوریه امسال آغاز شد و پس از نشست هانوی در ویتنام بدون توافق متوقف شد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کرهٔ جنوبی:‌ آماده گفتگوهای مکرر با کره شمالی هستیم

کره شمالی نخست‌وزیر ژاپن را «احمق» خواند

دونالد ترامپ؛ اولین رئیس جمهوری آمریکا که قدم به خاک کره شمالی گذاشت