Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

طالبان با حمله به پاسگاهی در ولایت بلخ افغانستان ۱۵ نظامی را کشتند

نیروهای امنیتی در افغانستان
نیروهای امنیتی در افغانستان Copyright AP
Copyright AP
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

طالبان با انتشار بیانیه‌ای از تصرف این پاسگاه در ولایت بلخ خبر داده و تاکید کرده است که در جریان این حمله دست کم شش سرباز ارتش افغانستان نیز مجروح و چهار نفر دیگر دستگیر شده‌اند.

آگهی

در جریان حمله روز سه شنبه نیروهای طالبان به پایگاهی در شمال افغانستان دست کم پانزده نفر جان باختند. خبرگزاری رویترز با انتشار گزارشی در این خصوص اعلام کرده است که حمله در ولایت بلخ صورت گرفته و نیروهای طالبان در جریان یک کمین از پیش طراحی شده پاسگاهی در این منطقه را هدف قرار داده و دست کم پانزده نیروی امنیتی را کشته‌اند.

این درحالیست که برخی رسانه‌های محلی در افغانستان و نیز خبرگزاری فرانسه به نقل از وزارت دفاع افغانستان شمار کشته شدگان این حمله را هفت نفر اعلام کرده‌اند.

در بیانیه وزارت دفاع افغانستان عاملان این حمله «تروریست‌ها» معرفی و تصریح شده است که پایگاه هدف قرار گرفته در بخش دولت آباد ولایت بلخ به طور مشترک نیروهایی از ارتش افغانستان و نیز اداره ملی امنیت این کشور را در خود جای داده بود.

در این بیانیه همچنین اعلام شده است که علاوه بر هفت کشته در میان نیروهای مستقر در این پایگاه سه تن از ماموران اداره ملی امنیت کشوری نیز مجروح شده‌اند.

این در حالیست که طالبان ضمن برعهده گرفتن مسئولیت حمله یاد شده شمار کشته شدگان در میان صفوف نیروهای دولتی را ۲۰ نفر اعلام و تصریح کرده است که یک فرمانده بلند پایه ارتش افغانستان در میان کشته شدگان دیده می‌شود.

طالبان با انتشار بیانیه‌ای از تصرف این پاسگاه در ولایت بلخ خبر داده و تاکید کرده است که در جریان این حمله دست کم شش سرباز ارتش افغانستان نیز مجروح و چهار نفر دیگر دستگیر شده‌اند.

این حمله یکروز پس از کشته شدن یک سرباز نیروهای ویژه آمریکا در ولایت قندوز واقع در شمال افغانستان صورت می‌گیرد که نیروهای طالبان مسئولیت مرگ وی را برعهده گرفته بود.

طالبان اعلام کرده بود که این سرباز آمریکایی در جریان حمله به خودرو حامل وی کشته شده در حالی که ارتش آمریکا علت مرگ سرباز خود را انفجار در انبار سلاح هنگام بازرسی این سرباز عنوان کرده بود.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

افغانستان مرگبارترین کشور جهان برای کودکان؛ آمار چه می‌گوید؟

طالبان ورزشکاران زن تیم المپیک افغانستان را به رسمیت نمی‌شناسد

گزارشی از تجاوز جنسی طالبان به زنان افغان که به دلیل «بدحجابی» بازداشت شدند