رهبر کره شمالی در نشست حزبی خواستار تقویت توانایی نظامی ارتش شد

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
 رهبر کره شمالی در نشست حزبی خواستار تقویت توانایی نظامی ارتش شد
کپی رایت  AP

کیم‌ جونگ‌اون، رهبر کره شمالی روز یکشنبه در نشست کمیسیون نظامی حزب کارگران کره راههای تقویت توانایی‌های نظامی ارتش را با اعضای این کمیسیون مورد بررسی قرار داد.

خبرگزاری رسمی کره شمالی درباره بخشی از سخنان کیم جونگ اون در این جلسه نوشته است: «رهبر معظم تحلیل و توصیه‌هایش برای تقویت اوضاع کلی نیروهای مسلح در کشور را با توجه به وضعیت پیچیده داخلی و خارجی، با جزئیات تشریح کرد.»

رهبر کره شمالی در حالی خواستار تقویب ارتش می شود که تنها چند روز به پایان اولتیماتوم پیونگ یانگ به واشنگتن برای از سرگیری مذاکرات خلع سلاح هسته‌‌ای فرصت باقی مانده است.

پیونگ یانگ در هفته‌های اخیر با هشدار به واشنگتن مبنی بر اینکه فرصت ادامه مذاکرات تنها تا پایان سال جاری میلادی است، تهدید کرده است که در صورت عدم انعطاف آمریکا، «هدیه کریسمسی» برای دونالد ترامپ خواهد داشت.

کره شمالی همزمان با روز شکرگزاری در آمریکا دو موشک برد کوتاه را در منطقه ساحل شرقی این کشور آزمایش کرد و اخیرا نیز اعلام کرد که آزمایش بسیار مهمی در سایت «سوهائه» انجام داده است. پایگاهی که پیشتر پیونگ یانگ به واشنگتن وعده تعطیلی آن را داده بود.

پیونگ یانگ که سلاح هسته‌ای در اختیار دارد گفته است که ایالات متحده آمریکا «هزینه گزافی» بخاطر انتقاد از وضعیت حقوق بشر در کره شمالی خواهد پرداخت.

پس از نزدیکی چشمگیر میان دو طرف در سال ۲۰۱۸، مذاکرات بر سر برنامه‌ هسته‌ای کره شمالی از زمان شکست نشست هانوی میان رهبران کره شمالی و ایالات متحده در ماه فوریه، به بن بست رسیده است.