سیل در ایتالیا و فرانسه ۲ کشته و چند مفقود برجای گذاشت

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
سیل در ایتالیا و فرانسه ۲ کشته و چند مفقود برجای گذاشت

بارش سیل‌آسا و جاری شدن سیل در شمال غربی ایتالیا و جنوب شرقی فرانسه تاکنون باعث کشته شدن ۲ نفر در فرانسه شده است و ۲ نفر نیز در ایتالیا مفقود شده‌اند.

فرانسه

روز یکشنبه دو جسد در شهرستان «وار» فرانسه، واقع در منطقه‌ای میان شهرهای مارسی و نیس یافت شد. ۲ نفر دیگر نیز در این منطقه مفقود شده‌اند. یکی از افراد کشته شده در اثر واژگون شدن یک قایق نجات متعلق به آتش نشانی منطقه جانش را از دست داد و جسد فرد دوم هم در یکی از روستاهای این منطقه در داخل خودرو‌اش پیدا شده است.

چندین رودخانه در جنوب شرقی فرانسه در روزهای شنبه و یکشنبه طغیان کردند و به خانه‌های اطراف، قایق‌ها و خودروها خسارات زیادی وارد شد.

همچنین روز یکشنبه مردم در چندن شهر در منطقه «وار» مجبور به ترک خانه‌های خود شدند و بیش از ۴ هزار خانه با قطعی برق مواجه گردید.

ایتالیا

از سوی دیگر در ایتالیا نیز روز یکشنبه بارش باران‌های سنگین باعث جاری شدن سیل شد. به گفته مقامات این کشور تاکنون ۲ نفر در جریان این سیلاب مفقود شده‌اند.

سطح رودخانه «پو» که طولانی‌ترین رودخانه ایتالیاست به شدت بالا آمده و رودخانه‌های کوچک‌تر طغیان کرده‌اند و همین باعث جاری شدن سیلاب شده است. این سیلاب باعث لغو مسابقه ماراتن برنامه‌ریزی شده در شهر تورین ایتالیا شده و ترافیک جاده‌ها و حمل و نقل ریلی را با اختلال جدی مواجه کرده است.

همچنین روز دوشنبه برای چندمین بار در هفته‌های جاری آب در شهر ونیز بالا آمد و بخش‌‌های قابل توجهی از این شهر توریستی گرفتار سیل شد.