سیل ویرانگر در جنوب غربی فرانسه سه کشته بر جای گذاشت

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
سیل ویرانگر در جنوب غربی فرانسه سه کشته بر جای گذاشت

با پیدا شدن جسد یک قربانی دیگر در روز یکشنبه در جنوب غربی فرانسه، شمار کشته‌شدگان سیل در این منطقه به ۳ نفر رسید.

به گزارش رسانه‌های محلی فرانسه بارش شدید باران و طغیان رودخانه‌ها در جنوب غربی این کشور در روزهای جمعه، شنبه و یکشنبه دست کم ۵ زخمی نیز بر جا گذاشته است. بسیاری از جاده‌های میان‌‌شهری و روستایی نیز بر اثر سیل بسته شده و قابل تردد نیست.

بنا بر همین گزارش‌ها، این فاجعه طبیعی بیشترین خسارات مادی را در روستایی به نام بی‌یل در کوهپایه‌های پیرنه به بار آورده و یک پل در این منطقه بر اثر شدت طغیان رودخانه در آستانه ریزش قرار گرفته است.

مقام‌های محلی با پیش‌بینی ادامه بارندگی شدید در روز دوشنبه، وضعیت نارنجی آب و هوایی در چهار شهرستان در جنوب غرب فرانسه را برای دست کم یک روز دیگر تمدید کردند. وضعیت نارنجی در فرانسه یک درجه پایین‌تر از بالاترین وضعیت خطر یعنی وضعیت قرمز است.

همچنین جاری شدن سیل و طغیان رود «اوه‌زر» در منطقه «لارن» در نزدیکی مرز اسپانیا سبب قطع جریان برق و آب آشامیدنی ۳ هزار و ۴۰۰ خانه شده است. «انه‌دیس»، شرکت تأمین کننده برق منطقه‌ای در نواحی سیل‌زده به خبرگزاری فرانسه گفته است که قطع برق در این مناطق از ساعت ۹ شب یکشنبه آغاز شده و این شرکت به دلیل ادامه جریان سیل و نیز وزش باد تا صبح دوشنبه هنوز موفق به وصل مجدد آن نشده است.

در شهرستان «لاند» نیز در حالی که دست کم صد جاده اصلی و فرعی بر اثر سیل بسته شده، بسیاری از ساکنان مجبور به ترک خانه‌های شده‌اند.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید