Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

کشف دستور تهیه و پختن غذاهای روم باستان

کشف دستور تهیه و پختن غذاهای روم باستان
Copyright 
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

گروهی از سرآشپزهای خبره به اینجا آمدند تا در کنار هم نسخه‌های آشپزی روم باستان را کشف کنند. آنها می‌خواهند ببیند آشپزی در دوره روم باستان چه شکل و شمایل و طعم و مزه‌ای داشته است.

آگهی

آبگوشت بره با سس گارم (چاشنی معروف روم باستان) همراه با خوراک گوشت گراز وحشی و آهو، و نان سیباریوم؛ اینها دلخوشی‌های مردم روم باستان بود که در ضیافت شامی در اسپانیا پخته می‌شد.

باستان شناسان و سرآشپزها حالا برای پی بردن به دستور پخت غذاهای دو هزار سال پیش در ایتالیکا، یکی از بناهای مهم تاریخی در شمال شهر سنتیپونسِ اسپانیا گردهم آمده‌‌اند. شهری که روزگاری سرای امپراطوران روم مانند تراژان و هادریان بود.

آنتونیو بورت یکی از سرآشپزهای حاضر در این برنامه می‌گوید: «بازسازی دستورغذاهای کهن، به ما برای تقویت طعم‌دهی و بهبود مزه غذاهای امروزی کمک می‌کند.»

کامیلا فرارو، یکی از سرآشپزهای حاضر در این برنامه می‌گوید: «برای پخت و پز امروزی ما، جالب است بدانیم که رومی‌ها چه می‌خوردند و از چه محصولاتی برای آشپزی استفاده می‌کردند. مهمتر از همه اینکه برای ما سرآشپزها فرصتی فراهم می‌شود تا بتوانیم با این محصولات، نوآوری هم داشته باشیم.»

سس سرکه-گارم در این برنامه توجه‌ بسیاری را به خود جلب کرد. این چاشنی از تخمیر عصاره ماهی به دست می‌آید، آنچه روزگاری در پخت و پز رومیان باستان بسیار محبوب بوده است.

در بخشی از این برنامه‌ٔ آشپزی، سرآشپز کامیلا فرارو خوراکی از گوشت گراز و آهو همراه با سس سبزیجات معطر، که درغذاهای رومی به وفور استفاده می‌شد تهیه کرد.

شرکت کنندگان همچنین از طعم نان سیباریوم رومی نیز که از نوعی غله شبیه گندم به دست آمده، استقبال کردند.

حاضران در این مراسم بخت آن را یافتند تا غذاهایی را بچشند که روزگاری خوراک امپراطوران روم باستان بود.

به توییتر یورونیوز بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

سس کچاپ را در یخچال نگهداری کنیم یا در کابینت؟ هاینز پاسخ می‌دهد

کولوسئوم شهر رم بار دیگر صاحب یک میدان مسابقه می‌شود

راز طعم و بی‌رقیبی پیتزای ناپلی