Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

روسیه فضانوردانش را مسلح می‌کند

روسیه فضانوردانش را مسلح می‌کند
Copyright nasa
Copyright nasa
نگارش از یورونیوز
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

سازمان فضایی روسیه اعلام کرد که قرار است در بسته‌های امدادی فضانوردان، یک اسلحه نیز تعبیه شود و اکنون در حال آزمایش بر روی این اسلحه مخصوص هستند.

آگهی

سازمان فضایی روسیه اعلام کرد که در بسته‌های امدادی فضانوردانش یک اسلحه نیز تعبیه خواهد شد و اکنون در حال آزمایش بر روی این اسلحه مخصوص است. این اسلحه از سال ۲۰۲۱ در بسته‌های امداد اضطراری فضانوردان جای خواهد گرفت.

ایده تجهیز دوباره فضانوردان به سلاح گرم بدنبال تصمیم اخیر روسیه در استفاده از پایگاه فضایی وستوچنی در خاور دور این کشور برای راهی کردن فضانوردان به فضا، در حال عملی شدن است.

این پایگاه فضایی در منتهی‌الیه شرق روسیه بین دریاچه بایکال و اقیانوس آرام قرار دارد.

پایگاه بایکانور قزاقستان تا به امروز گزینه اول روسیه برای انجام ماموریت‌های فضایی و گسیل فضانوردان به فضا بوده است.

دیمیتری روگوزین، از مقامات سازمان فضایی روسیه به خبرگزاری تاس روسیه گفت: «ممکن است فضانوردان در مکان‌های دوردست و خالی از سکنه فرود بیایند و به همین جهت فضانوردان فکر می کنند داشتن اسلحه لازم است.»

اولگ کونوننکو، فضانورد اهل روسیه نیز که ماه ژوئیه از ایستگاه فضایی بین‌المللی به زمین بازگشت نیز در گفتگویی با خبرگزاری تاس، مسلح بودن فضانوردان را مهم می داند.

وی می گوید: «کپسول فرود ممکن هر جایی از زمین فرود آید. شاید برای ساختن سرپناه به چاقو نیاز باشد و برای دفاع از خود در برابر حیوانات وحشی داشتن اسلحه لازم است.»

فضانوردان روسی از سال ۱۹۸۶ تا ۲۰۰۷ میلادی در بسته‌های کمک‌های اضطراری خود سلاحی با نام تی‌پی‌-۸۲ را داشتند. قنداق این سلاح را می شد از بدنه جدا و بعنوان کارد استفاده کرد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

فرود فضاپیمای هندی در قطب جنوب کره ماه ناکام ماند

گزارش‌های یورونیوز از فضا؛آزمایش سلول‌های بنیادی در فضا

روسیه دارایی‌های دو بانک اروپایی را به دلیل تحریم‌های غرب توقیف می‌کند