کاهش پله‌پله دلار؛ قیمت سکه طلا آرام گرفت

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
کاهش پله‌پله دلار؛ قیمت سکه طلا آرام گرفت
کپی رایت  عکس از رویترز

با وجود برقراری ثبات نسبی در بازار ارز ایران، قیمت سکه طلا طی هفته گذشته پس از تجربه نوسان قابل توجه، روز پنج‌شنبه آرام گرفت.

قیمت فروش دلار آزاد در آخرین روز کاری هفته با اندکی کاهش همچنان در محدوده ۱۱ هزار و ۹۰۰ تا ۱۲ هزارتومان نوسان داشت.

این در حالی بود که بهای عرضه دلار در سامانه رسمی سنا که تحت نظارت و کنترل بانک مرکزی ایران قرار دارد، ۱۱ هزار و ۸۵۰ تومان تعیین شده بود، نرخی که در مقایسه با بهای اول هفته حاکی از۱۵۰ تومان کاهش بود.

بهای فروش دلار طی معاملات روز شنبه بازار آزاد تهران نیز در آستانه ۱۲ هزارتومان قرار داشت. قیمت هر یورو نیز طی هفته کاری گذشته با دو دهم درصد نوسان در مرز ۱۳ هزار و ۴۰۰ تومان باقی ماند.

با وجود ثبات نسبی قیمت دلار در بازار آزاد تهران، قیمت تمام سکه طلا تحت تاثیر رشد بهای جهانی طلا ابتدا از ۴ میلیون و ۱۸۵ هزارتومان تا ۴ میلیون و ۲۷۰ هزارتومان افزایش یافت ولی با برقراری آرامش نسبی در بازار جهانی طلا در آخرین روز هفته به نرخ ۴ میلیون و ۲۵۰ هزارتومان بازگشت.

قیمت جهانی هر اونس طلا طی هفته گذشته تحت تاثیر تشدید جنگ تجاری چین و آمریکا و کاهش نرخ بهره توسط بانک مرکزی ایالات متحده پس از ۷۶ ماه به هزار و ۵۰۹ دلار صعود کرد ولی در جریان معاملات روز پنج‌شنبه از مرز هزار و ۵۰۰ دلار عقب‌نشینی کرد.

بیشتر بخوانید: