Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

راهپیمایی سکوت وکلای هنگ کنگ: نگرانیم از پیگرد کیفری به‌عنوان ترور سفید استفاده شود

تصویر از ویدیوی اسوشیتدپرس
تصویر از ویدیوی اسوشیتدپرس
Copyright 
نگارش از یورونیوز
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

آنها می‌ گویند نگران هستند که از پیگرد کیفری به عنوان نوعی ترور سفید علیه معترضان استفاده شود.

آگهی

صدها وکیل هنگ کنگی در راهپیمایی سکوت روز چهارشنبه ۷ اوت که در مرکز شهر برگزار شده بود شرکت کردند. آنها نسبت به پیگرد کیفری معترضان این کشور در حوادث اخیر اعتراض داشتند.

اعتراض‌ها در هنگ کنگ از ماه ژوئن علیه لایحه استرداد متهمان به چین آغاز شد.

قانون استرداد متهمان به دلیل مخالفت گروه‌های ناراضی حذف شد اما اعتراض‌ها ادامه یافته است چرا که مخالفان بر این باورند که مقام‌های محلی هنگ کنگ در مسیر وابستگی هر چه بیشتر به دولت مرکزی گام برمی‌دارند.

مارگارت ان‌جی، وکیل دادگستری در همین زمینه گفت: «پرونده‌هایی را دیدیم که در آن برخی افراد که هیچ ارتباطی با تظاهرات نداشتند به ایجاد شورش و ناآرامی متهم شده‌اند. نگرانیم که از پیگرد قانونی به عنوان نوعی ترور سفید استفاده شود.»

حدود ۵۰۰ نفر از زمان آغاز اعتراض‌ها در ژوئن دستگیر شده و ده‌ها نفر هم اکنون به اتهام شورش متهم شده‌اند. حداکثر مجازات برای این افراد ۱۰ سال زندان خواهد بود.

خانم ان‌جی و دیگر وکلای هنگ کنگی در راهپیمایی امروز از معترضان خواستند از خشونت‌هایی که به آرمان آنها آسیب برساند، پرهیز کنند.

دنیس کووک، دیگر وکیل دادگستری که در راهپیمایی سکوت شرکت کرده نیز می‌گوید: «هشدارهای دولت و برخورد با معترضان تنها عصبانیت مردم را شعله‌ور می‌کند. ما خواستار تحقیقات مستقل در مورد اقدامات پلیس با معترضان هستیم.»

اعتراض‌ها در این کشور نخست در مخالفت با قانون استرداد متهمان به چین شکل گرفت. این اعتراض‌ها رفته رفته ابعاد گسترده‌تری یافت. همزمان با گسترش اعتراض‌ها، سرکوب راهپیمایان به دست پلیس شدیدتر شد.

در برخی گزارش‌ها آمده که حتی برخی نیروهای لباس‌شخصی از حمایت پلیس برخوردار بودند و در حاشیه تجمع‌ها به معترضان حمله کردند.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

راهپیمایی ضد دولتی ده‌ها هزار نفره در هنگ‌ کنگ با شعار آزادی و دموکراسی

بحران هنگ‌کنگ؛ معلمان آخر هفته خود را با تظاهرات ضد دولتی آغاز کردند

مرد عنکبوتی فرانسوی با هدف انتقال پیام صلح از ساختمان ۶۲ طبقه بالا رفت