مرد عنکبوتی فرانسوی با هدف انتقال پیام صلح از ساختمان ۶۲ طبقه بالا رفت

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
مرد عنکبوتی فرانسوی با هدف انتقال پیام صلح از ساختمان ۶۲ طبقه بالا رفت
کپی رایت  REUTERS/Ann Wang

مرد عنکبوتی معروف فرانسوی از یک ساختمان ۶۲ طبقه در هنگ کنگ بالا رفت و پارچه‌نوشتی با مضمون آشتی میان چین و هنگ‌ کنگ بر این برج نصب کرد.

آلن رابرت که تا کنون چندین صعود غیرمجاز از آسمان‌خراش‌های گوناگون در سرتاسر جهان داشته و به همین علت به وی لقب مرد عنکبوتی (اسپایدرمن) را یدک می‌کشد، این بار به بهانه پایان بخشیدن به مناقشات میان چین و هنگ کنگ و با هدف انتقال پیام صلح از یک برج بالا رفت.

بیشتر بخوانید:

آقای رابرت که ۵۷ سال دارد این صعود را در طی یک ساعت انجام داده است. در بنری که او بر روی ساختمان تجاری «چاونگ کنگ» نصب شده پرچم‌های چین و هنگ‌ کنگ با یکدیگر تلفیق شده‌اند.

وی پس از اتمام این کار تحت معاینه پزشکی قرار گرفت و پس از آن به اداره پلیس منتقل شد. ممکن است وی برای صعود از این برج تحت تعقیب قرار بگیرد.

آلن رابرت در سال ۲۰۱۷ نیز از ساختمان دیگری در هنگ‌ کنگ بالا رفت و به همین علت به مدت یک سال از ورود به این منطقه خودمختار منع شد.

بحران در هنگ‌ کنگ از ۱۰ هفته پیش و به دنبال اعتراض برخی از مردم به قانون استرداد متهمان به چین آغاز شد. با وجود آن که این قانون لغو شده، اما مردم این منطقه در مخالفت با وابستگی این شهر کشور به دولت مرکزی چین معترض هستند.

بحران کنونی از زمان واگذاری این منطقه از بریتانیا به چین در سال ۱۹۹۷ میلادی تا کنون بی‌سابقه بوده است.