Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

برای نخستین بار یک زن دیدار سوپرجام اروپا بین چلسی و لیورپول را سوت می‌زند

برای نخستین بار یک زن دیدار سوپرجام اروپا بین چلسی و لیورپول را سوت می‌زند
Copyright 
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

«امیدوارم مهارت و تعلق خاطر استفانی که در طول فعالیت حرفه‌ای خود برای رسیدن به این سطح نشان داده است، الهام بخش میلیون‌ها دختر و زن در سراسر اروپا شود و به آن‌ها نشان دهد که برای رسیدن به رویاهایشان هیچ مانعی وجود ندارد.»

آگهی

استفانی فراپارت نخستین زنی خواهد بود که داوری یک بازی مهم فوتبال مردان را قضاوت می‌کند. وی قرار است در تاریخ ۱۴ اوت بازی سوپرجام اروپا بین دو تیم چلسی و لیورپول را سوت بزند.

این داور فرانسوی با میدان‌های بزرگ ورزشی غریبه نیست به‌طوریکه ماه گذشته فینال جام جهانی فوتبال زنان را قضاوت کرد و پیش از آن قضاوت بازی نیمه نهایی مسابقات فوتبال زنان اروپا برعهده داشت.

مانوئلا نیکولوسی و میشل اونیل به عنوان دو کمک داور زن، فراپارت ۳۵ ساله را در بازی سوپر جام اورپا همراهی می‌کنند. جونیت چاکر، داور چهارم بازی خواهد بود.

خبرگزاری فرانسه
مانوئلا نیکولوسی و میشل اونیل دو داور زن دیگری هستند که استفانی را در سوپر جام اروپا همراه می‌کنند.خبرگزاری فرانسه

روبرتو روزتی، رئیس داوران یوفا گفت: «استفانی در طول چندین سال ثابت کرده است که یکی از بهترین داورهای زن نه تنها در اروپا بلکه در جهان است.»

وی افزود: او توانایی مدیریت بزرگترین بازی‌ها را دارد همانگونه که در بازی فینال جام جهانی زنان این موضوع را ثابت کرد.

استفانی پیش از این در کشور خودش هم تاریخ ساز شده بود زمانیکه به‌عنوان نخستین زن قضاوت دیدار دو تیم آمیان و استراسبورگ را در لیگ یک مردان برعهده گرفت.

امیدوارم مهارت و تعلق خاطر استفانی که در طول فعالیت حرفه‌ای خود برای رسیدن به این سطح نشان داده است، الهام بخش میلیون دختر و زن در سراسر اروپا شود و به آن‌ها نشان دهد که برای رسیدن به رویاهایشان هیچ مانعی وجود ندارد.
الکساندر شفرین
رئیس یوفا

با این حال، این داور فرانسوی نخستین زنی نیست که بازی‌های فوتبال مردان اروپا را داوری می‌کند. پیش از این نیکول پتیگنات داور سوئیسی قضاوت سه دیدار مقدماتی لیگ اروپا را در سال‌های ۲۰۰۴ و ۲۰۰۹ برعهده داشت.

الکساندر شفرین رئیس یوفا در این زمینه گفت: «ما در همه زمینه‌ها بیشترین اهمیت را به توسعه فوتبال زنان می‌دهیم.»

وی افزود: «امیدوارم مهارت و تعلق خاطر استفانی که در طول فعالیت حرفه‌ای خود برای رسیدن به این سطح نشان داده است، الهام بخش میلیون دختر و زن در سراسر اروپا شود و به آن‌ها نشان دهد که برای رسیدن به رویاهایشان هیچ مانعی وجود ندارد.»

لیورپول به عنوان قهرمان لیگ قهرمانان اروپا و چلسی به عنوان قهرمان لیگ اروپا، در ورزشگاه بشیکتاش پارکِ شهر استانبول، بازی سوپرجام اروپا را برگزار می کنند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

سوت تاریخی در لیگ قهرمانان اروپا؛ آشنایی با زنی که از ۱۳ سالگی قضاوت می‌کند

سوپر جام اروپا؛ سوت تاریخی «استفانی» برای زنان جهان

زنان اندونزی برای مقابله با خشونت جنسیتی به ورزش‌های رزمی روی‌ می‌آورند