Eventsمناسبت هاپادکست
Loader

Find Us

آگهی

کیم جونگ اون: آزمایش موشکی هشداری جدی به کره جنوبی بود

کیم جونگ اون: آزمایش موشکی هشداری جدی به کره جنوبی بود
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

رهبر کره شمالی با انتقاد از رهبران همسایه جنوبی، سئول را به پیگیری راهبردی دوگانه متهم کرد و گفت که «ما مجبوریم آزمایش سلاح‌های فوق العاده قدرتمند خود را با هدف مقابله با تهدیداتی که امنیت کشورمان را از سوی کره جنوبی به خطر می‌اندازد، انجام دهیم.»

آگهی

کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی آزمایش اخیر موشکی کشورش را یک هشدار برای کره جنوبی دانست.

رهبر کره شمالی روز جمعه، ۲۶ ژوئیه با اشاره به موفقیت آمیز بودن آزمایش موشکی کشورش، این اقدامات را هشداری برای توقف برگزاری رزمایش‌های مشترک میان سئول و واشنگتن معرفی کرد.

آقای کیم همچنین به همسایه جنوبی خود هشدار داد که واردات تسلیحات و جنگ‌افزارهای نظامی جدید را متوقف کند.

به گزارش خبرگزاری دولتی کره شمالی، رهبر این کشور روز جمعه با بیان اینکه آزمایش سلاح‌های فوق‌العاده قدرتمند کره شمالی امنیت این کشور را تامین می‌کند و اضافه کرد: «ما مجبوریم برای مقابله با تهدیداتی که از سوی کره جنوبی علیه پیونگ یانگ ایجاد شده آزمایش‌های موشکی انجام دهیم.»

رسانه ها پنجشنبه ازپرتاب دو موشک کوتاه برد از ساحل شرقی کره شمالی به دریای ژاپن خبر داده بودند.

بیشتر بخوانید:

مقامات ارتش کره جنوبی می گویند از دو پرتابی که کره شمالی صبح روز پنجشنبه انجام داد، دومین پرتاب بیش از ۶۹- کیلومتر برد داشته است.

این دو پرتاب که کره جنوبی آنها را نوع جدیدی از موشک‌های بالستیک کوتاه برد توصیف کرده است، در فاصله زمانی ۲۰ دقیقه از شرق کره شمالی به سمت دریای ژاپن شلیک شده‌اند.

این آزمایش که نخستین تلاش موشکی کره شمالی بعد از دیدار ماه گذشته بین رهبران این کشور و آمریکا انجام شده پس از آن صورت می‌گیرد که گزارش‌هایی مبنی بر احتمال برگزاری مانور نظامی مشترک میان سئول و واشنگتن منتشر شده است.

آمریکا و کره جنوبی در پاسخ به این اقدام کره شمالی از پیونگ یانگ خواستند تا از ایجاد تنش و اقدامات تحریک آمیز پرهیز کند.

از بیش از یک سال گذشته که دونالد ترامپ و کیم جونگ اون چندین بار با یکدیگر ملاقات داشته‌اند، پیونگ یانگ هنوز نتوانسته به دستاورد چندانی در رفع تحریم‌های کشورش دست یابد و آخرین مذاکرات رهبران دو طرف در منطقه غیرنظامی در مرز دو کره بدون نتیجه به پایان رسید.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

هشدار کره شمالی به آمریکا: صبر ما را نیازمایید

کره شمالی: توقیف کشتی ما از سوی آمریکا، نقض نشست ترامپ- کیم است

کره شمالی از آزمایش کلاهک موشک کروز «فوق العاده بزرگ» خبر داد