جام جهانی زنان؛ تیم های راه یافته به مرحله نیمه نهایی مشخص شدند

جام جهانی زنان؛ چهار تیم راه یافته به یک چهارم نهایی مشخص شدند
جام جهانی زنان؛ چهار تیم راه یافته به یک چهارم نهایی مشخص شدند Copyright رویترز
Copyright رویترز
نگارش از Mehrdad Sadeghi
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

مرحله نیمه نهایی مسابقات جام جهانی ۲۰۱۹ فرانسه روز چهارشنبه برگزار می شود که طی آن انگلیس به مصاف آمریکا خواهد رفت و تیم ملی هلند نیز با سوئد دیدار می کند.

آگهی

تیم ملی فوتبال زنان سوئد روز یکشنبه در آخرین دیدار مرحله یک چهارم نهایی رقابت های جام جهانی زنان موفق شد با خلق یک شگفتی آلمان را شکست دهد و به جمع سه تیم دیگر در مرحله نیمه نهایی ملحق شود.

دو تیم پیش از این در مرحله یک هشتم نهایی جام جهانی ۲۰۱۵ نیز با یکدیگر روبرو شده بودند که آن مسابقه با برتری آلمان ها به پایان رسیده بود. تیم ملی سوئد که اینبار برای انتقام به میدان آمده بود در نهایت با نتیجه ۲ بر ۱ پیروز از میدان خارج شد تا بدین ترتیب رویای مانشافت برای فتح جام هشتم محقق نشود.

آلمان ها که تاکنون دوبار طعم قهرمانی در این مسابقات را چشیده اند برای راهیابی به یک چهارم نهایی در یک مسابقه آسان و بی دردسر نیجریه را شکست داده بودند. تیم ملی سوئد نیز برای راهیابی به مرحله یک چهارم از سد کانادا گذشته بود.

نخستین گل آخرین مسابقه مرحله یک چهارم را تیم ملی آلمان در دقیقه شانزده توسط لینا ماگل به ثمر رساند. وایکینگ ها در دقیقه ۲۲ و توسط سوفیا یاکوبسن این گل را پاسخ دادند تا همه چیز در نیمه نخست تساوی به اتمام برسد.

تیم ملی سوئد در ابتدای نیمه دوم (دقیقه ۴۸) از روی یک ریباند و توسط استینا بلکستنیوس به گل برتری رسید. این نتیجه تا پایان مسابقه حفظ شد تا در نهایت سوئدی ها به مرحله نیمه نهایی صعود کنند.

رویترز
تیم ملی فوتبال زنان سوئدرویترز

ایتالیا دیگر ناکام مرحله یک چهارم

دیگر دیدار مرحله یک چهارم نهایی جام جهانی زنان در روز یکشنبه میان هلند و ایتالیا برگزار شد که در نهایت با برتری لاله های نارنجی به پایان رسید.

هلندی ها در این دیدار عملکرد بهتری از خود ارائه کردند و در نهایت موفق شدند با نتیجه ۲ بر ۰ پیروز از میدان خارج شوند. صعود به نیمه نهایی جام جهانی بهترین نتیجه ای است که تاکنون تیم ملی زمان هلند در تاریخ این رقابت ها به آن دست یافته است. این در حالیست که تیم ملی ایتالیا نیز پس از بیست سال پا به مرحله یک چهارم نهایی جام جهانی زنان گذاشته بود.

هلند برای حضور در یک چهارم با نتیجه ۲ بر ۱ تیم ملی ژاپن را از پیش رو برداشته بود و تیم ملی ایتالیا نیز برای تکرار صعود به مرحله یک چهارم از سد تیم ملی چین گذشته بود.

هلندی ها در دیدار یک چهارم نهایی مقابل ایتالیا مزد برتری خود را در دقایق پایانی گرفتند. ویویانه میدیِما و استفانی فن درگرات به ترتیب در دقایق ۷۰ و ۸۰ دروازه آتزوری را فرو ریختند تا هلند جواز صعود به مرحله نیمه نهایی را دریافت کند.

رویترز
تیم ملی فوتبال زنان هلندرویترز

آمریکا و انگلیس دو راه یافته دیگر

تیم ملی زنان آمریکا، مدافع عنوان قهرمانی رقابت های جام جهانی شنبه شب با درخشش کاپیتان مگان راپینو موفق شد فرانسه میزبان مسابقات را با نتیجه ۲ بر ۱ شکست دهد تا یک گام دیگر به سوی دبل قهرمانی بردارد.

فوتبالیست های زن آمریکایی در این دیدار تسلط چشم گیری بر توپ و میدان داشتند و برغم حمایت تماشاگران پرشمار فرانسوی از تیم میزبان با اقتدار به مرحله نیمه نهایی راه یافتند.

تیم ملی زنان انگلیس نیز در دیگر دیدار شنبه شب موفق شد در یک بازی پرگل ۳ بر ۰ از سد تیم نروژ بگذرد و به عنوان نخستین تیم راهی مرحله نیمه نهایی شود.

مرحله نیمه نهایی مسابقات جام جهانی ۲۰۱۹ فرانسه روز چهارشنبه برگزار می شود که طی آن انگلیس به مصاف آمریکا خواهد رفت و تیم ملی هلند نیز با سوئد دیدار می کند.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پیروزی اسپانیا و توقف کانادا در دومین روز جام جهانی فوتبال زنان ۲۰۲۳

پیشنهاد سیاستمدار فرانسوی: فوتبال با تیم‌های مختلط زنان و مردان برگزار شود

رکورد بیشترین گل زده توسط یک بازیکن در جام جهانی فوتبال شکسته شد