پیشنهاد سیاستمدار فرانسوی: فوتبال با تیم‌های مختلط زنان و مردان برگزار شود

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
پیشنهاد سیاستمدار فرانسوی: فوتبال با تیم‌های مختلط زنان و مردان برگزار شود
کپی رایت  REUTERS/Bernadett Szabo

سگولن رویال، سیاستمدار سرشناس فرانسوی همزمان با برگزاری جام جهانی فوتبال زنان پیشنهاد کرد که بازی های این ورزش پرطرفدار به صورت مختلط برگزار شود.

وزیر سابق محیط زیست فرانسه این پیشنهاد را در پاسخ به پرسشی در مورد برگزاری جام جهانی فوتبال زنان مطرح کرد.

نامزد پیشین انتخابات ریاست جمهوری فرانسه ضمن ابراز خشنودی از پیشرفت های زنان در عرصه ورزش تاکید کرد تاثیر برگزاری جام جهانی فوتبال زنان به مراتب از ماه ها سخنرانی و مبارزه برای حقوق زنان بیشتر بوده است.

عکس از آرشیو

این سیاستمدار سرشناس فرانسوی همچنین خواستار برابری قوانین ورزشی برای زنان و مردان شد. از جمله مواردی که به گفته سگولن رویال باید برابری زنان و مردان در آن رعایت شود مسابقات تنیس گرنداسلم است که بازی مردان در پنج ست و بازی زنان در سه ست برگزار می شود.

وی افزود: «چرا یک روز تیم های مختلط نداشته باشیم؟ چرا فوتبال مختلط نباشد؟ می توانید تصور کنید چه دیدنی خواهد بود؟ فوق العاده می شود.»

وزیر پیشین دولت فرانسه در زمان ریاست جمهوری فرانسوا میتران و فرانسوا اولاند افزود که بازی فوتبال زنان نسبت به بازی مردان به مراتب بیشتر بدون حاشیه و جرزنی برگزار می شود. او افزود که فوتبالیست های مرد در زمین مسابقه به مادر یکدیگر ناسزا می گویند اما در فوتبال زنان چنین امری رایج نیست.

سگولن رویال در سال ۲۰۰۷ رقیب نیکولا سارکوزی در دور دوم انتخابات ریاست جمهوری فرانسه بود.