Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

الجزایر با هواپیمای نظامی به بازی فینال تماشاچی می‌فرستد

الجزایر با هواپیمای نظامی به بازی فینال تماشاچی می‌فرستد
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

تا کنون هواپیمایی کشوری الجزایر دست‌کم ۱۴۰۰ تماشاگر را به قاهره فرستاده است.

آگهی

پس از پیروزی یکشنبه شب تیم ملی فوتبال الجزایر بر نیجریه و راهیابی این کشور به فینال جام ملت‌های ۲۰۱۹ آفریقا حالا پرسش تماشاگران الجزایری این است که آیا دولت به وعدهٔ خودش برای بردن تماشاچیان با هواپیمای نظامی برای تماشای بازی فینال عمل می‌کند یا نه؟

یک روز پیش از راهیابی الجزایر به فینال مسابقات جام ملت‌های آفریقا، وزارت دفاع این کشور وعده داد تا ۶۰۰ تماشاچی الجزایری را با شش فروند هواپیمای ترابری نظامی برای تشویق تیم ملی این کشور به مصر اعزام کند. این در حالی است که تا کنون هواپیمایی کشوری این کشور دست کم ۱۴۰۰ تماشاگر را به قاهره فرستاده است.

به تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

از سوی دیگر این تصمیم، در پی ناآرامی‌های جمعه شب، از سوی فرماندهٔ کل ارتش ضمن هماهنگی با نورالدین بدوی، نخست وزیر این کشور گرفته شد.

شهروندان الجزایر روز جمعه برای بیست یکمین جمعهٔ متوالی در اعتراض به سیاست‌های دولت حاکم بر این کشور راهی خیابان‌ها شدند؛ تظاهراتی که در آن معترضان خواستار اشد مجازات برای عاملان فساد، از جمله نخست‌وزیر این کشور شده‌اند.

این درحالی است که الجزایری‌های مقیم فرانسه پس از راهیابی تیم ملی الجزایر به فینال جام ملت‌های آفریقا در بسیاری از شهرهای این کشور راهی خیابان شدند و از جمله در پاریس اتوبان اصلی کمربندی شهر را مسدود کردند در حالی که صدای شادی آنها و بوق خودروها تا ساعاتی پس از نیمه شب به گوش می‌رسید.

**بیشتر بخوانید‌: **جام ملت‌های آفریقا؛ جشن مرگبار الجزایری تبارهای فرانسه پس از راهیابی به نیمه نهایی

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ده‌ها هوادار تیم فوتبال الجزایر در فرانسه بازداشت شدند

پیشنهاد سیاستمدار فرانسوی: فوتبال با تیم‌های مختلط زنان و مردان برگزار شود

مرد الجزایری که ۲۶ سال ناپدید شده بود محبوس در آغل خانه همسایه‌اش پیدا شد