ده‌ها هوادار تیم فوتبال الجزایر در فرانسه بازداشت شدند

ده‌ها هوادار تیم فوتبال الجزایر در فرانسه بازداشت شدند
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

الجزایری‌تبارهای مقیم فرانسه در سه شهر پاریس، لیون و مارسی با نیروهای پلیس درگیر شدند و به سوی آنان مواد آتشزا یا اشیای دیگر پرتاب کردند.

آگهی

پس از پیروزی دو بر یک تیم ملی فوتبال الجزایر در برابر نیجریه و راهیابی این تیم به فینال جام ملت‌های آفریقا، شادی هواداران این تیم در فرانسه به خشونت کشیده شد.

الجزایری‌تبارهای مقیم فرانسه دست‌کم در سه شهر پاریس، لیون و مارسی با نیروهای پلیس درگیر شدند و به سوی آنان مواد آتشزا یا اشیای دیگر پرتاب کردند. نیروهای پلیس در مجموع شب گذشته بیش از ۲۸۰ تن را بازداشت کردند.

به تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

این در حالی است که نیروهای پلیس از عصر همان‌ روز با تظاهرات معترضانی روبرو بودند که در روز ملی فرانسه در خیابان‌های اصلی پایتخت و برخی دیگر شهرهای این کشور گردآمده بودند.

کریستف کاستانر، وزیر کشور فرانسه در پیامی توییتری از تلاش پلیس، ژاندارمری،‌ آتش‌نشانی و دیگر نیروهای امدادرسان این کشور در راستای برقراری نظم تشکر کرد.

در جریان برد روز پنجشنبهٔ الجزایر در برابر ساحل عاج نیز حرکات مشابهی از سوی هوادارن این تیم در فرانسه دیده شد و انتظار می‌رود پس از بازی فینال نیز که در قاهره و در برابر تیم ملی فوتبال سنگال برگزار می‌شود چنین پیامدهایی در انتظار خیابان‌های فرانسه باشد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

قهرمانی الجزایر در جام ملت‌های آفریقا؛ جشن شبانه هواداران

الجزایر با هواپیمای نظامی به بازی فینال تماشاچی می‌فرستد

سفر کیلیان امباپه به کامرون و دیدار از روستای پدری