رکورد بیشترین گل زده توسط یک بازیکن در جام جهانی فوتبال شکسته شد

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
رکورد بیشترین گل زده توسط یک بازیکن در جام جهانی فوتبال شکسته شد
کپی رایت  عکس از رویترز

مهاجم ۳۳ ساله تیم ملی زنان برزیل با به ثمر رساندن تک گل این تیم مقابل ایتالیا رکورد بیشترین تعداد گل زده توسط یک بازیکن در جریان مسابقات جام جهانی فوتبال را شکست.

«میروسلاو کلوزه» مهاجم سابق تیم ملی فوتبال مردان آلمان با ثبت شانزده گل خود طی چهار دوره حضور در جام جهانی فوتبال تا شب گذشته رکورددار بیشترین گل زده طی ادوار برگزاری جام‌های جهانی فوتبال بود. اما «مارتا ویرا داسیلوا» مهاجم و کاپیتان تیم ملی زنان برزیل شب گذشته و در جریان پنجمین حضور خود در رقابت‌های جام جهانی، فرصت پنالتی تیمش در مقابل ایتالیا را تبدیل به گل کرد تا هم مانع از حذف زودهنگام برزیل شود و هم نام خود را با ثبت ۱۷ گل زده در تاریخ جام‌های جهانی مردان و زنان ماندگار کند.

او همچنین رکورد هموطن نامدار خود پله را نیز شکست که با حضور در چهار دوره از جام جهانی فوتبال و وارد کردن ۱۲ گل به دروازه حریفان، میانگین گل زده ۸۵ صدم در هر بازی را برای خود ثبت کرده بود. مارتا ۱۷ گل خود را در جریان ۱۹ بازی به ثمر رسانده و متوسط گل زده او در هر بازی در حال حاضر ۸۹ صدم است.

عکس از رویترز

مارتا پنج سال پیاپی و در فاصله سال‌های ۲۰۰۶ تا ۲۰۱۰ میلادی عنوان بهترین بازیکن زن جهان را به انتخاب فدراسیون جهانی فوتبال(فیفا) در اختیار داشته است. او این عنوان را در سال ۲۰۱۸ میلادی نیز از آن خود کرده است.

او در سال ۲۰۰۳ میلادی نخستین حضور خود را در جام جهانی فوتبال زنان با ثبت ۳ گل زده، تجربه کرد.

بیشتر بخوانید: