Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

آمادگی ترامپ برای ملاقات سوم با رهبر کره شمالی؛ پیونگ یانگ استقبال کرد

آمادگی ترامپ برای ملاقات سوم با رهبر کره شمالی؛ پیونگ یانگ استقبال کرد
Copyright عکس از آرشیو
Copyright عکس از آرشیو
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

آخرین دیدار رهبران دو کشور چهار ماه پیش در هانوی، پایتخت ویتنام انجام شد.

آگهی

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا روز شنبه از آمادگی خود برای ملاقات مجدد با کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی در منطقه غیرنظامی بین دو کره سخن گفت.

رئیس جمهوری ایالات متحده برای شرکت در نشست اجلاس سران گروه ۲۰ به اوزاکا در ژاپن سفر کرده است. دونالد ترامپ قرار است روز شنبه از ژاپن به کره جنوبی برود.

پیونگ یانگ در واکنش به ابراز تمایل رئیس جمهوری آمریکا به ملاقات با کیم جونگ اون این پیشنهاد را «بسیار جالب» توصیف کرد. کره شمالی همچنین تاکید کرده است که این دیدار می تواند «معنی دار» باشد.

رئیس جمهوری آمریکا طبق برنامه از پیش اعلام شده قرار است روز یکشنبه از کره جنوبی به واشنگتن بازگردد.

در صورت ملاقات رهبران آمریکا و کره شمالی در منطقه غیرنظامی بین دو کره این دیدار سومین ملاقات آنها با یکدیگر برای بحث بر سر خلع سلاح هسته ای کره شمالی خواهد بود.

آخرین دیدار رهبران دو کشور چهار ماه پیش در هانوی، پایتخت ویتنام انجام شد. این ملاقات بدون دستیابی به پیشرفت در مذاکرات خاتمه یافته بود.

دونالد ترامپ پس از طرح پیشنهاد ملاقات در رهبر کره شمالی در صفحه توئیتر خود، در گفتگو با خبرنگاران تاکید کرد که ایده این دیدار صبح روز شنبه به ذهنش خطور کرده است.

یک مقام ارشد کره شمالی در واکنش به پیشنهاد رئیس جمهوری آمریکا ضمن استقبال از آن تاکید کرد که پیونگ یانگ هنوز پیشنهاد رسمی در این مورد دریافت نکرده است.

کاخ ریاست جمهوری کره جنوبی نیز در واکنش به خبرهای منتشرشده در مورد احتمال دیدار رهبران آمریکا و کره شمالی تاکید کرد که هنوز هیچ کدام از این گزارش ها تائید نشده است. 

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کره شمالی از آزمایش «سلاح جدید» تحت نظر کیم جونگ اون خبر داد

سفر کم‌سابقه رئیس جمهوری چین به کره شمالی

کره شمالی چندین موشک جدید کروز به سمت دریا شلیک کرد