Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

آلمان: ویدئوی آمریکا برای یافتن متهم حمله به نفتکش‌ها کافی نیست

آلمان: ویدئوی آمریکا برای یافتن متهم حمله به نفتکش‌ها کافی نیست
Copyright رویترز
Copyright رویترز
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

«چیزی که در این ویدئو نشان داده می‌شود قابل فهم است، اما به نظر من برای آن که بتوان از آن نتیجه‌گیری کرد، کفایت نمی‌کند.»

آگهی

آلمان می‌گوید ویدئویی که آمریکا از حمله به دو نفتکش در دریای عمان منتشر کرده، برای متهم کردن ایران کافی نیست.

هایکو ماس، وزیر امور خارجه آلمان روز جمعه ۲۴ خرداد در جریان دیدار از اسلو، پایتخت نروژ این زمینه گفت: «این ویدئو کافی نیست. البته چیزی که در این ویدئو نشان داده می‌شود قابل فهم است، اما به نظر من برای آن که بتوان از آن نتیجه‌گیری کرد، کفایت نمی‌کند.»

ستاد فرماندهی مركزی ارتش آمريكا، سنتكام روز جمعه تصاویری را منتشر کرد که قایقی را در نزدیکی یکی از دو نفت‌کش آتش گرفته در دریای عمان بلافاصله پس از حملات روز پنج‌شنبه نشان می‌دهد.

به ادعای سنتکام، سرنشینان این قایق ایرانی بودند و تلاش می‌کردند تا یک مین عمل نشده را از بدنۀ یکی از نفت‌کش‌ها جدا کنند.

این تصاویر ساعاتی پس از آن منتشر شد که مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا ایران را در حادثۀ حمله به دو نفت‌کش در دریای عمان مسئول دانست.

حمله بامداد پنج‌شنبه به دو فروند نفتکش در دریای عمان و در نزدیکی سواحل ایران در جنوب بندر جاسک باعث آتش‌سوزی در این دو شناور تجاری شد، اما خدمه هر دو کشتی نجات یافتند. این رویداد در ادامه تنش فزاینده میان ایران و آمریکا واکنش‌های جهانی زیادی را به دنبال داشته است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

موگرینی: هدف اروپا جلوگیری از هرگونه آتش افروزی نظامی درخاورمیانه است

ایران سفیر بریتانیا در تهران را احضار کرد

آلمان مذاکرات محرمانه برای اخراج مجرمان افغان به کشورهای ثالث را آغاز کرد