رادار جدید چین؛ تعیین محل جنگنده‌های رادارگریز آمریکا ممکن می‌شود

رادار جدید چین؛ تعیین محل جنگنده‌های رادارگریز آمریکا ممکن می‌شود
Copyright عکس از آرشیو
Copyright عکس از آرشیو
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

کارشناسان کشورهای غربی در مورد سیستم رادار جدید چین گفته اند که هر چند استفاده از آن می تواند در برابر جنگنده های رادارگریز کارگشا باشد اما این به معنای پایان کار جنگنده های نسل پنجم از جمله جنگنده لاکهید مارتین اف-۳۵ لایتنینگ ۲ نیست.

آگهی

چین یک سیستم رادار جدید تولید کرده است که می تواند موقعیت جنگنده های رادارگریز را تعیین کند.

بنا به گزارش ها این سیستم رادار جدید با استفاده از امواج الکترومغناطیسی بالا از توانایی تعیین موقعیت جنگنده های رادارگریز از مسافت دور برخوردار خواهد بود.

به این ترتیب سیستم رادار جدید چین ممکن است توانایی جنگنده های نسل پنجم آمریکا را در منطقه خاور دور زیر سوال ببرد.

رادار جدید چین بخشی از تلاش های این کشور برای توسعه سامانه دفاعی مقابله با جنگنده های رادارگریز است.

بنا به اعلام مقامات چین سیستم رادار جدید این کشور می تواند تهدیدات هوایی و دریایی را از فاصله صدها کیلومتری و بدون توجه به شرایط جوی تشخیص دهد.

مقامات چین همچنین ادعا کرده اند که سیستم رادار جدید را نمی توان با موشک هایی که ضد تابش های الکترومغناطیسی به کار می روند هدف گرفت.

کارشناسان کشورهای غربی در مورد سیستم رادار جدید چین گفته اند که هر چند استفاده از آن می تواند در برابر جنگنده های رادارگریز کارگشا باشد اما این به معنای پایان کار جنگنده های نسل پنجم از جمله جنگنده «لاکهید مارتین اف-۳۵ لایتنینگ ۲» نیست.

به گفته کارشناسان غربی سیستم رادار جدید چین نمی تواند موقعیت جنگنده های رادارگریز را با دقت بالا تعیین کند و در نتیجه امکان هدف گرفتن آنها وجود نخواهد داشت.

بنا به اعلام کارشناسان نظامی کشورهای غربی چین می تواند از سیستم رادار جدید برای بهبود عملکرد دیگر سامانه های رادار خود استفاده کند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ضرب‌الاجل آمریکا به ترکیه برای لغو قرارداد خرید موشک‌های اس۴۰۰ روسیه

سقوط جنگنده اف ۳۵ ژاپن؛ خلبان ناپدید شد

ایران: قایق‌های سپاه پاسداران رادارگریز می‌شوند