پاپ فرانسیس، نخستین پاپی که به عراق سفر می کند

 پاپ فرانسیس، نخستین پاپی که به عراق سفر می کند
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

پاپ فرانسیس: «وقتی به عراق فکر می کنم، یک فکر ثابت همواره همراه من است ، جایی که من علاقمندم سال آینده به آنجا سفر کنم.»

آگهی

پاپ فرانسیس رهبر کاتولیک‌های جهان روز دوشنبه اعلام کرد که قصد دارد سال آینده میلادی به عراق سفر کند. سفر سال آینده پاپ فرانسیس، نخستین سفر یک پاپ به کشور عراق خواهد بود.

رهبر کاتولیک‌های جهان در اظهاراتی خطاب به اعضای یک گروه خیریه که به مسیحیان خاورمیانه کمک می کنند، گفت: «وقتی به عراق فکر می کنم، یک فکر ثابت همواره همراه من است ، جایی که من علاقمندم سال آینده به آنجا سفر کنم.»

جنگ و درگیری سالهای اخیر در عراق باعث مهاجرت گسترده مسیحیان عراق و دیگر کشورهای منطقه از خاورمیانه شده است. مسیحیانی که بیشتر به جامعه کاتولیک‌ها و ارتدوکس ها تعلق دارند.

مسیحیان جمعیتی چند صد هزار نفره را در عراق تشکیل می دهند که با غلبه داعش در شمال شرقی عراق، با رنج و خشونت گسترده‌ای مواجه شدند. با این حال پس از شکست داعش در عراق، اکنون جامعه مسیحیان بار دیگر توانسته‌اند حقوق و آزادی هایشان را بدست آورده‌اند.

پاپ ژ‌ان پل در سال ۲۰۰۰ خواستار دیدار از شهر قدیمی «تل المقیر» در جنوب عراق شده بود که بطور سنتی زادگاه ابراهیم پیامبر به شمار می رود. با این حال مذاکرات با صدام حسین در آن زمان برای این سفر به نتیجه نرسید.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پرسه زدن دختر نوجوان بر روی سن در میانۀ سخنرانی پاپ

شادی همراه با نگرانی مسیحیان عراق در اولین کریسمس پس از داعش

حملات شبه‌نظامیان عراق علیه آمریکا به درخواست فرمانده سپاه قدس ایران فروکش کرده است