ژاپن؛ ۳ کشته و ۱۷ مجروح در حمله با چاقو به مسافران اتوبوس

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
 ژاپن؛ ۳ کشته و ۱۷ مجروح در حمله با چاقو به مسافران اتوبوس
ژاپن؛ ۳ کشته و ۱۷ مجروح در حمله با چاقو به مسافران اتوبوس

در پی حمله فردی با چاقو به ایستگاه اتوبوس در کاواساکی، شهری در استان کاناگاوا در مجاورت پایتخت ژاپن دست کم سه نفر کشته و چندین تن دیگر مجروج شدند.

این حمله صبح روز سه شنبه و در زمانی روی داد که دانش آموزان و کارمندان ساکن در این بخش از شهر کاواساکی برای عزیمت به مدرسه و محل کار خود به خیابان آمده بودند.

منابع محلی با اعلام اینکه یک دانش آموز دختر در جریان این حمله جان خود را از دست داده است از مجروح شدن دست کم دست کم هفده تن دیگر خبر داده اند.

این درحالی است که خبرگزاری کیودو و نیز رویترز به نقل از برخی مقامات محلی اعلام کرده اند که علائم حیات در دو تن از مجروجان (یک دانش آموز و یک فرد بزرگسال) دیده نمی شود.

فرد مظنون به ارتکاب این حمله به گفته رسانه های ژاپنی پنجاه ساله بوده و پس از حمله به مسافران اتوبوس در شهر کاواساکی صدماتی با چاقو به خود وارد کرده است. آخرین گزارش های حاکی است که وی پس از دستگیری در پی شدت جراحات جان باخته است.

یک منبع پزشکی با اعلام اینکه حال برخی از مجروحان وخیم گزارش می شود به خبرنگاران گفت: «در میان مجروحان یک زن چهل ساله و سه دختر بچه شش ساله دیده می شوند که از جراجات شدید به خصوص در ناحیه سر و گردن رنج می برند.»

به گفته معاون رئیس بیمارستانی که این افراد در آن بستری شده اند دو مجروح یاد شده باید به زودی تحت عمل جراحی قرار گیرند و به بخش های مراقبت های ویژه منتقل شوند.

این حمله در حالی انجام شده است که دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا برای یک سفر رسمی چهار روزه در توکیو به سر می برد. رئیس جمهوری آمریکا دقایقی پس از انتشار خبر حمله به مسافران یک اتوبوس شهری در کاواساکی در حالی که سوار بر یک کشتی نظامی ژاپنی بود نسبت به این حادثه واکنش نشان داد و گفت: «همه آمریکایی ها در کنار مردم ژاپن هستند وبا قربانیان و خانواده های آنها در این حادثه ابراز همدردی می کنند.»

جزئیات بیشتری از این حادثه و نیز اطلاعاتی در باره هویت وانگیزه فرد مهاجم هنوز توسط رسانه های محلی منتشر نشده است.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید